Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: |
5 - бөлім. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы |
Педагогтің аты-жөні: |
Ташпулатова А.У. |
Күні: |
07.12.21 |
Сыныбы: 9 «а» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Маралтай Ыбыраев «Елбасыма»» |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.5.1.2 -мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану 9.1.1.1 - тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда мұғалім көмегімен орынды қолданады, тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжайды Көпшілік оқушылра:. мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады, тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені еркін болжайды Кейбір оқушылар: мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады, тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені қосымша мәліметтерді пайдаланып еркін болжайды |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
І. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сейсенбі күн рубрикасы бойынша сөйлесім әрекетін ұйымдастыру: -Бүгін аптаның қай күні? -Бүгін сендер неге таңғалдыңдар? -Өмірде таң қалатын оқиға көп пе? -Бүгін неге таң қалғың келеді? -Досың жеңімпаз атанса, таң қаласың ба? Ықтимал жауаптар: -Бүгін сейсенбі -Бүгін біз ауа райына таң қалдық -көп, әрине -Сабаққа жақсы қатысып, жоғары жетістікке жеткеніме таң қалғым келеді -Қатты қуанамын, таң қаламын
«Жылы жүрек» әдісі арқылыбір-біріне жақсы тілектер айтқызу.
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашу
«БББ» әдісі арқылы бастапқы білімдерін анықтау Бүгінгі сабақта елбасы туралы не білгің келеді? Өткен сабқ тапсырмасын тексеру «Күн шуағы» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Сұрақтарға жауап береді
Өзара ұжымдық талқылау жасайды |
Дескриптор: -Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, --- сабаққа белсенді қатысады. - көңіл күйін көтереді - жылдам әрі функционалды түрде сыни ойланады -жаңа сабақ тақырыбын ашуды қажет ететін сұрақтарға жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың!». |
Сабақтың ортасы
|
Мәтіналды жұмыс: «Еркін микрафон» әдісі арқылы сұрақтар қою:
2-тапсырма. Мақалдарды оқып, сөйлем құрастыру
Мәтінмен жұмыс: Өлеңді оқып беру, тапсырма орындау 6-тапсырма. Өлеңді бөліктерге бөліп, жоспар құр. Әр бөлікке тақырып дайындау Мезгіл үстеулерді теріп жазу Мәтінсоңы жұмыс «ПОПС» әдісі арқылы өз ойын жеткізу Үйге тапсырма: 114-бет. 8-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып жазу |
-сұрақтарға жауап береді -өз көзқарастарын білдіреді
Берілген мақалдардан сөйлем құрап жазады.
Өлеңді тыңдайды, мезгіл үстеулерді теріп жазады.
Президентке қатысты бірнеше сөйлем құрайды.
. |
Дескриптор -мазмұнын ашады -сұхбаттасады -ақпарат жинайды.
Дескриптор: - сөйлем құрайды - мағынасын түсіндіріп айтады
Дескриптор: - тақырыбын анықтайды -бөліктерге бөледі -жоспар құрастырады -мезгіл үстеулерді табады
Дескриптор: -бес минутта өз ойын жазады -көзқарасын білдіреді -ПОПС құрылымын сақтайды -сауатты жазады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
Интербелсенді тақта Оқулық, жұмыс дәптерлері.
Презентациялық слайдтар |
Сабақтың соңы
|
«БББ»: Рефлексия Төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап жазу Бүгін не үйрендің? Сабақтағы материалдардан өзіңе қандай ой түйдің?. |
Жазылым «БББ» кестесін толтырады. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап жазады -өз жеке ойын білдіреді -мезгіл үстеуін қолданып жазады -қорытынды пікір жасайды |
Кесте
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі