Павлодар облысы, Екібастұз қаласы
"№33 жалпы орта білім беру мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Абакова Сауле Бейсембаевна «Информатика» пәнінін мұғалімі
| Қысқа мерзімді жоспары | ||||
| Бөлім | Робототехника. Лабиринт және кегельринг. | |||
| Педагогтың аты-жөні | 
 | |||
| Күні | 
 | |||
| Сынып: 4 | Қатысушылар саны | 
 | Қатыспағандар саны | 
 | 
| Сабақтың тақырыбы: | Ультрадыбыс датчигі. Жоба құру | |||
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану | |||
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
| Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады | ||||
| Көптеген оқушылар: | ||||
| программаға қажетті блоктарды таңдап алады | ||||
| Кейбір оқушылар: | ||||
| ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді | ||||
| ЕБҚ бар балалар үшін | - Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту - Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) - Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) | |||
Сабақтың барысы:
| Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | 
| Сабақтың басы | 1. Оқушылармен амандасу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 
 | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | 
 | 
 | 
| Сабақтың ортасы | Жобаның мақсаты: ультрадыбыс датчигін қолдану. Жұмыс барысы:  —  Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосу. 1-тапсырма. Оқулық 53-бет, 1-тапсырма. Дескриптор: - Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; - программаға қажетті блоктарды таңдап алады; - ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. ҚБ: «Смайлик» әдісі 2-тапсырма. Оқулық 53-бет, 2-тапсырма. Дескриптор: - Lego Mindstorms Education EV3 программасын іске қосады; - программаға қажетті блоктарды таңдап алады; - ультрадыбыс датчикті қолдану арқылы роботты жүргізеді. ҚБ: «Смайлик» әдісі | Мұғалімді тыңдайды 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 1-тапсырманы орындайды 
 
 
 2-тапсырманы орындайды | 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | Интербелсенді тақта/ компьютер | 
| Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» | Өзін-өзі бағалау. | 
 | Плакат слайд | 
| Үй тапсырмасы | § 12 | 
 | 
 | 
Айару
Ультра дыбыс датчигін пайдалану