Трубицын атындағы №17 жалпы орта білім беретін мектеп-гимназиясының
орыс сыныптарындағы қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Мамедова Гулара Исмаиловна
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мамедова Гулара Исмаиловна |
||||
Бөлім: |
Аспан әлемінің құпиясы |
||||
Сынып: 5 «д» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер. |
||||
Оқу мақсаттары: |
5. 3. 3. 1 Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияны сипаттау. |
||||
Сабақ мақсаттары: |
Мәтінді оқып, берілген тірек сөздер арқылы иллюстрцияларды сипаттайды. Қосымша мәлімет береді. |
||||
Сабақтың жоспары |
|||||
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі. Үй жұмысын тексеру 5минут |
Сәлемдесу. Мұғалім психологиялық жаймашуақ жағдай туғызады. Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды түзетеді, бағалайды. |
Сәлемдеседі.
Үйге берілген тапсырманы айтады,сұрақтарға жауап береді.
|
Жиынтық бағалау бойынша бағалайды ( 10 балл)
(2 балл)
|
Видео-аудио суреттер, кесте, диограмма, презентация, электронды құралдар, т. б.
|
|
Біл және түсіну
10 минут
|
Жаңа сөздер. Сөздікпенжұмыс. А) Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
|
Жаңа сөздерді сілтеме бойынша тыңдайды, қайталайды. |
|
||
1- тапсырма оқушыларға сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтаймын. 1. Суретте кім бейнеленген? 2. Қазіргі заманда жұлдызшылар бар ма? 3. Сен жұлдызшылардың зерттеуіне сенесің бе? 4. Жұлдызшылар нені зерттейді? |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
|||
Қолдану 8 минут |
2- тапсырма Айтылым. 2-тапсырма. Суретке қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. «Салыстыру» әдісі арқылы екі жұлдызшыны салыстарады. |
2- тапсырма. Бейнефильм бойынша сұрақтардың жауабын сәйкестендіреді. |
2 балл |
|
|
Талдау (8-минут)
Бағалау (2минут)
Жинақтау (5 минут)
Кері байланыс (2 минут)
|
3- тапсырма. Тыңдалым. Оқылым 3-тапсырма. Тыңда. Мәтінді оқы. Түсініксіз сөздерді тап.
Дискриптор: Мәтінді түсініп оқиды: Түсініксіз сөздерді табады.
4-тапсырма. Үш нұсқаның ішінен қажетті сөздерді тауып жазады. Дискриптор: -қажетті сөздерді тауып жазады Мәтін мазмұнын берілген сурттер мен сөйлемдерді сәкестендіріп мазмұнда. Тірек сөздер: түркілер, құпия, жұлдызшы, қозғалыс Сөйлемдер:
Дискриптор: Сурет пен сөйлемді дұрыс қояды; Суреттерді сөйлеммен байланыстыра алады. Айтылым. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. Дискриптор: Берілген сұрақтарды түсінеді; Сұрақтарға жауап береді. Айтылым. Кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексер. Дискриптор: сөйлемдерді оқиды; дұрыс және бұрыс жауаптарды белгілейді. |
Болымсыз етістіктерді болымды етістіктерге айналдырады.
Үш нұсқаның ішінен қажетті сөздерді тауып жазады.
.
Мәтін мазмұнын берілген сурттер мен сөйлемдерді сәкестендіре мазмұндайды.
|
4 балл
2 балл
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы айталы. Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма 53 бет. |
стикер |
|
|
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі