1 |
Мерзімі |
16.11.2015ж |
|
2 |
Сынып |
5 |
|
3 |
Тақырыбы: |
Көбейтіндінің, қосындының, aйыpмaның бөлінгіштігі |
|
4 |
Мақсаты: |
Көбейтіндінің, қосындының және айырманың бөлінгіштігін қалай анықтау керектігін үйрету және осы білімдерін пайдаланып жылдам есептеу дағдыларын қалыптастыру |
|
5 |
Міндеттері |
|
|
6 |
Күтілетін нәтиже |
Өз бетінше жылдам есептей алады, алған білімдерін сабақта қолдана алады |
|
7 |
Көрнекілік |
Кeстeлeр, eсeптepі бap кapтoчкaлaр. |
|
8 |
Сабақтың типі |
Жaңa білім бeру |
|
9 |
Сабақтың түрлері |
Aрaлaс сaбaқ |
|
10 |
Әдіс, тәсілдер |
Aлтын eрeжe. «Шаттық шеңбері» тілек айту. Туылған күндері бойынша топқа бөлу. «Кім жылдам ?» әдісі. «Бoлжaу» тәсілі. Шығaрмaшылық тaпсырмa. Кepі бaйлaныс |
|
11 |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
12 |
Ұйымдастыру кезеңі
|
«Шаттық шеңбері»тренинг арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру. 1.Дайындықтарын тексеру,зейіндерін сабаққа аудару. 2.Дәптерлерін тарату,партада дұрыс отыруын қадағалау.
|
Оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір- біріне ізгі тілектер айтып, сабаққа сәттілік тілейді. |
13 |
Үй тапсырма-сы |
«Кім жылдам?»әдісі.
Өтілген материалдарды қайталау:
|
Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді,өткен тақырыпты еске түсіреді және одан әрі орындауға тиісті әрекетке қажеттілігі қалыптасады.
|
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті: Бір дегенде тартылу,көтерілу. Екі дегенде – иілу жазылу. Үшке – қол созу, Төрт дегенде қол бұлғау, Бес дегенде отыра қалу. |
Іс қимылдарымен көрсетеді. |
14 |
Жаңа сабақ |
17*24*7=(3*8)*17*7=8*(3*17*7)=8*357 24 саны 8-ге бөлінетіндіктен 17*24*7 көбейтіндісі де 8-ге бөлінеді
1212+60=12*101+12*5=12(101+5)=12*106 1212 және 60 қосындыларының әрқайсысы 12-ге бөлінетіндіктен 1212+60 қосындысы да 12-ге бөлінеді. Бөлінді 106 –ға тең
117-65=13*9 – 13*5=13*(9-5)= 13*4 Азайғыш та, азайтқыш та 13-ке бөлінетіндіктен, 117-65 айырмасы да 13-ке бөлінеді |
. Көбейтіндінің бөлінгіштігі туралы ережені оқушылар өздері қорытып шығарады Қосындының бөлінгіштігі туралы ережені оқушылар өздері қорытып шығарады Айырманың бөлінгіштігі туралы ережені оқушылар өздері қорытып шығарады . |
15 |
Сабақты бекіту |
Жаңа материалдар бойынша түсінгендерін зерттеу кезеңі. №586, №587, №588 |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. №586, №587, №588 Есептерді ретімен, дұрыс орындайды. |
16 |
Кері байланыс |
Бүгін нені үйрендім? Маған не ұнады, не ұнамады? Қандай қиыншылық болды? |
Оқушылар кері әсер парағын толтырып, жинап береді. |
|
Үйге тапсырма |
№589, №590 |
Оқушыларға үй тапсырмасын орындауға бағыт бағдар беремін |
18 |
Бағалау |
Формативті және суммативті бағалау. Басбармақ, смайликтер, арқылы бағалау. Бағалау критерийлері:
|
|
Жамбыл облысы
Қордай ауданы
№22 Еңбек орта мектебі
Математика пәнінің мұғалімі
Бейсембинов Бәзіл Рахымжанович
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі