Ақтөбе облысы, Темір ауданы
С.Бәйішев атындағы орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Балмагамбетова Жайнагул Амангалиевна
Сабақтың тақырыбы: |
Мағынасы бір-біріне жуық сөздер. Түйе. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды сын тұрғысынан ойлата отырып, тақырыпты меңгерту. Оқушы мен оқушы арасында диалог құрғыза білу. Жұпттық, топтық тапсырмаларды пайдалана отырып, олардың арасында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ақпараттық коммуникативтік технологияларды қолдануға баулу. Түрлі бағалау түрлерін қоладана отырып бір-бірін әділ, нақты бағалауға үйрету. |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар өз ойларын толық жеткізе алады, топпен, жұппен жұмыс жасай алады. Мағынасы жуық сөздерді мағынасы қарама-қарсы сөздерден ажырата алады. Түйенің пайдасын, оның төзімділігін әңгімелей алады. Оқушы мен оқушының, мұғаліммен оқушының арасында диалог құра алады. |
|
Негізгі идеялар қолданылатын әдістер |
Түйе атасы- нар. Жұптық, топтық жұмыс, диалогтық оқыту, бағалау, ассоциация, автор орындығы, сұрақ-жауап |
|
Құрал-жабдықтар |
Жұмбақтар, суреттер, ғаламтор, АКТ, маркер, А-3 |
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
1. Кіріспе 5 минут |
Ұйымдастыру Амандасу тренингі: сағат тілімен жүріп, тоқтағанда біріне-бірі қарама қарсы тұрып қол, аяқ, иық, бас,құлақ арқылы амандасу
Топқа бөлу (сөздерді таңдайды, оны топтарына әкеліп, қағазға жапсырып, мақал құрастыруы қажет) 1. Түйе бойына сеніп, Жылдан құр қалған. 2. Түйе атасы – нар, Ағаш атасы - шынар. 3. Жалғыз түйе бақырауық, Жалғыз бала жылауық.
Үй тапсырмасын тексеру (топпен өлең шумақтарын мәнерлеп оқиды) - 1-топ «Жылқы» мәнерлеп оқиды |
Оқушылар белсенді амандасады
Мақалды құрастыру арқылы топтасады
Үй тапсырмасын орындайды |
2. Тұсаукесер 2 минут |
Жұмбақ шешіп көрелік: |
Жұмбақты шешеді |
3. Негізгі бөлім Білу 5 минут |
Түйе сөзіне ассоциация жасау |
Әңгімелейді ассоциация жасайды, білгендерін ортаға салады. |
4. Түсіну 5 минут |
- Түйе қандай жануар? |
Сұрақтарға жауап айтады, жекелей тапсырма орындайды. |
5. Қолдану 6 минут |
183-жаттығу (АКТ-ға жазады, жекелей өз бетімен орындайды) |
Дәптермен жұмыс жасайды |
Талдау 5 минут |
Түйе, бота тақырыбына өлең шумағын құрастыру (жұптық тапсырма) |
Оқушылар жұппен өлең шумағын құрастырады |
Жинақтау 8 минут |
Топтық тапсырма. (әр топ тапсырмаға ассоциация жасайды) |
Тапсырманы орындайды |
Қорытынды Рефлексия 6минут |
«Автор орындығы» әдісі арқылы қорытындылау |
Оқушылар жауап қайтарады |
Үйге тапсырма 1 минут |
- Мәтінді оқу, мазмұндау |
Үй тапсырмасын орындап келеді |
Бағалау 2 минут |
Бағдаршам (үш топқа бағдаршам таратылады. Бағдаршамның үш түсі бойынша топтар бағаланады. Мысалы: топ үй тапсырмасына толық қатысса бағдаршамға топ басшы сары түсті жапсырады. Жаңа сабаққа толық қатысса жасыл түсті жапсырады. Қорытындыға қатысса қызыл түсті жапсырады. Ал егер кейбір бөлімдерге қатыспаса бағдаршамның көздері жанбай қалады. Яғни бағалары кемиді.) |
Бірін-бірі бағалайды |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі