Ақтөбе қаласы, №23 орта мектеп-лицейінің
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Темирова Жанат Муратовна
Пәні: Қазақ тілі |
Күні: 17.11.2016ж |
Класы: 9"в"-класс |
Ақтөбе қаласы, №23 орта мектеп-лицейінің |
|
Тақырыбы |
Асан қайғы «Еділ бол да, Жайық бол», «Бұл заманда не ғаріп?» |
|||
Мақсаты
|
Оқушыларға жаңа сабақ туралы толық мағлұмат беру, қазақ халқына жеррұйық іздеген Асан қайғы туралы мәлімет беру, өз ойларын еркін айтуға, өмірмен байланыстыра білуге үйрету,сөздік қорларын молайтып, ой-өрістерін дамыту, өзіндік пікір қалыптастыруға үйрету. |
|||
Күтілетін нәтиже |
Сөздік қорлары молаяды; |
|||
Оқыту формасы |
Жеке жұмыс, топтық жұмыс |
|||
Ресурстар |
Суреттер, плакат, маркер,кубик, стикер, қорапшалар, Қазақстанның картасы, интерактивті тақта, көңіл күй себеті ,ұшақтың, парашюттің суреттері т.б. |
|||
Сабақ барысы |
||||
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
|
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып, жоқ оқушыларды белгілеу. |
Амандасады |
||
Үй тапсырмасы. Орхон ескерткіштері туралы қосымша мәлімет тауып, оқып келу. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. (5 мин) |
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады, ой қорытады.
|
|||
Жаңа сабақ 3. Топтық жүмыс жасатады. Мағынаны ашу. 1 топ. Асан қайғы туралы кластер жасатады. 2 топ. Кейіпкердің жүрген жерлерінің картасын салады. 3 топ. «Венн диаграммасы» өлеңдерді салыстыру. 4. Жеке жұмыс жасатады. Ой толғау 1 топ Тест сұрақтарына жауап береді. 1. Асан ата есіміне қайғы сөзінің қосылу себебі; 2 топ. Берілген сөйлемдердің дұрыс, бұрыстығын сұрайды. 3 топ. Сөйлемнің қай өңірге байланысты айтылғандығын сәйкестендіртеді. |
Аудио арқылы мәлімет тыңдайды. Жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды .Реттік сандары бойынша топқа бөлінеді. Дәптерге Асан қайғы туралы мәліметті жазады.
3.Топтық жүмыс жасайды 1 топ. «Кластер» әдісі бойынша өз тапсырмасын топтастырады. 2 топ. «Хикаят картасы»әдісі бойынша Асан қайғының сапар шеккен жерлерін ретімен орналастырады. 3 топ. «Венн диаграммасы» әдісі бойынша Асан қайғының екі өлеңін салыстырады.
|
|||
|
4. Берілген жеке тапсырмаларды интербелсенді тақтада орындайды. |
|||
Қорытындылау. Рефлексия. Сабақтан алған әсерді суретті таңдау арқылы түсіндіреді. |
||||
Бағалау. Топ ішіндегі ерекше көзге түсіп, ойын ортаға салып отырған оқушыларды бағалау, қошеметтеу. |
Топтардың белсенділігі, жауаптары туралы ойларымен бөліседі. |
|||
Үйге тапсырма беру. Өмірбаянын оқып, өлеңін жаттау. |
Үй тапсырмасын жазып алады |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі