Оңтүстік Қазақстан облысы, Сарыағаш ауданы
№34. Ш.Уәлиханов орта мектебі
химия пәні мұғалімі: Аульбеков Бегайдар Пернебекұлы
Сабақтың тақырыбы: Хром. |
Мұғалімнің аты-жөні: Аульбеков Бегайдар Күні: |
|||
СЫНЫП: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
Хромның атом құрылысын, табиғатта таралуын, қасиеттерін, қолданылуын және негізгі қосылыстары туралы ақпараттарды меңгереді. |
|||
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Хромның периодтық жүйедегі орнын, қасиеттерін біледі. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Хромның атом құрылысын, қосылыстарын, химиялық қасиеттерін біледі. Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Берілген тақырыпты меңгеріп, тапсырмаларды орындай алады. |
|||
Тілдік мақсат: |
Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология: Хром (грек. хромос-бояу), Хромды теміртас. т.б |
|||
Ресурстар: |
Оқулық, Слайд-"Хром", АКТ. |
|||
Пәнаралық байланыс: |
Физика, Математика, География. |
|||
Алдыңғы оқу: |
Мырыш. |
|||
Сабақтың жоспары |
||||
Сабақ барысы жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар |
Бағалау критерийлері |
||
Ұйымдастыру кезеңі |
- Оқушыларды түгелдеу. - Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. |
Формативті |
||
Үй тапсырмасын сұрау 8 мин
|
Өтілген сабақты еске түсіру мақсатында оқушыларға "Менің тұжырымым дұрыс па? "(Дұрыс-Д, Қате-Қ) сұрақ қояды: Жеке жұмыс. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 1. Мырыш ІІ топтың негізгі топшасында орналасқан Мырыш темірден жасалған бұйымдарға қорғаныш, қаптамалар жасау үшін қолданылады |
Әр бір дұрыс жауап 1 бал. |
||
Жаңа сабақ 20 мин
|
Оқушылар 3 топқа бөлінеді: 1 топ - Алкандар - Хромның атом құрылысы, табиғатта таралуы, алынуы және физикалық қасиеті. 2 топ - Алкендер - Хромның химиялық қасиеттері мен қосылыстары. 3 топ - Алкиндер - Қолданылуы. Оқушылар" Жигсо" әдісімен жұмыс істейді.Әр топ өздеріне берілген тақырыпты оқып, жұппен сосын топпен талқылап, постерге түсіріп, қорғайды. Оқушылар өз пікірін айтады, өзін-өзі бағалайды. |
1) Топтағы белсенд. 2) Тақырыпты түсінуі. 3) Тақыр. талдауы. 1-3 бал |
||
Сабақты бекіту 10 мин |
Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтауға тест тапсырмасы беріледі. |
Әр бір дұрыс жауап 1 бал. |
||
Үйге тапсырма (Білу, түсіну) |
1-деңгей: Тақырыпты қайталайды. 2-деңгей: Хромның атом құрылысын, табиғатта таралуын, қасиеттерін, қолданылуын және негізгі қосылыстары туралы ақпараттарды меңгереді. |
|
||
Шығармашылыққа, ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар |
3-деңгей: Тақырыпты меңгеріп, берілген тапсырмаларды орындай алады. №7 есепті шығарады. |
|
||
Бағалау 2 мин |
Жиынтық, критерийлер арқылы. 25 – 32 – “5” 16 – 24 – “4” 08 – 15 – “3” 0 – 7 – “2” |
Жиынтық |
||
Кері байланыс 2 мин |
ББҮ әдісі. |
Формативті |
Мағлұматтар жинақтау сәті.
Талқылап, постер жасау сәті.
Қорғау сәті
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі