Өлең, жыр, ақындар

Инженерлік іс және техникалық даму

Пән: қазақ тілі

Күні: 09 .02. 17ж

Сынып:  11  «В»

Мектеп: «№121 жом»

Мұғалімнің аты-жөні : Арғынбаева.А.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

 

Сабақ тақырыбы

            Инженерлік іс және техникалық даму

 

 

  Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып сөз сөйлеу туралы ұғындыру,қазақша сөйлеуге дағдыландыру қазақша еркін сөйлеу.                                                                                     Тапсырмаларды барлық оқушылар орындай алады: Сұрақтар бере алады, сөздікпен жұмыс жүргізе біледі.

 

 

 

 

 Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Ережені біледі.

Көптеген оқушылар: жаттығуды орындай алалы,талдайды сөйлемдерді аудара алады,диалг құра алады.

Кейбір оқушылар: Нақты мысал келтіре алады.

 

 

Жетістік критерийлері

 Мәтіннен тіркестерді таба алады,біріңғай мүшелерді және оның тыныс белгілерін қойа біледі.

Сөйлемдерді қазақшадан орысщаға, орысшаны қазақшаға аудара алады.

 

Құндылықтарды дарыту

 

 

«Мәңгілік ел»     

 үлкенді құрметтеуге,кішіні сыйлауға,елін-жерін сүюге  шақырады.

 

Пәнаралық байланыстар

    әдебиет,  тарих .

 

АКТ қолдану дағдылары

Оқушыларға компьютерден слайдттық суреттер көрсету. 

 

 

 

     Бастапқы білім

 

Оқулықпен жұмыс жасау

         Сөздік

Көрнекті-извесный

Баяндама-доклад

Мәшине жасау-машиностроение

 

Сабақ барысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

            Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

   Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу ,түгелдеу

Сұрақ-жауап

Сабаққа назар аударту

Ресурстар

 

 

 

 

 Сабақтың басы

 

 

«Сұрақ -жауап» әдісі. Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады.

  1. Қыстырма сөздерді табу
  2. Тыныс белгілерді табу
  3. Сөз таптарына талдау

              Бағдаршам түстері арқылы бағалау.

 

Оқулық

Суреттер

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

Жаңа сабақ. :  Инженерлік іс және  техникалық даму

  Қ.Сәтбаев атындағы Қазақ Ұлттық техникалық университетінде «Инженерлік іс және техникалық даму» деген тақырыпта  халық-аралық ғылыми –практикалық конференция болып өтті. Конференцияда әртүрлі ұйымдардың 300-ден астам баяндамалары тыңдалды. Онда энергетика,көлік мұнай-газ және химиялық өнер-кәсіп,геология,металлургия, мәшине жасау шешу жолдарды қамтиды.

                        Сабаққа   критерий:

  1. Тыныс белгілерінің дұрыс қойылуы- 1 ұпай
  2. Қыстырма сөздерді табу-1 ұпай
  3. Мәтінді сөз таптарына талдау- 2 ұпай

                  

4 ұпай «5»  баға

3 ұпай «4» баға

2 ден кіші ұпай «3» баға

 Дәптер ,түрлі- түсі қаламдар.

 

 

 

Сабақтың соңы

 

Үйге тапсырма :  6-тапсырма

«INSERT» әдісі(3 мин)

 1)   Бүгінгі сабақта маған не ұнады...

2)    Қандай қиындықтар болды?

3 )  Мен үйренгім келеді ...

Оқушыларды бағдаршам түстері, критерий арқылы бағалау.                  

 

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
 

 

 

  • Нақты мысал келтіре алады.

 

  • Сөйлемдерді талдай алады, тыныс белгілерді дұрыс қояды

 

  • Ережелерді жатқа айта алады ,дауысты дыбыстарды табады.

 

Бағдаршам түстері арқылы бағалау.

 

Жасыл  түс    «5»  баға

Сары     түс    «4»  баға

Қызыл түс      «3» баға

 

 

 4 ұпай   «5»  баға

3 ұпай   «4» баға

2 ден кіші ұпай «3» баға

 

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы қолжеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен? Сабақта  саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың  уақыттық  кезеңдері  сақталды ма?

Сабақ жоспарынан  қандай  ауытқулар  болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған.  

    Ия

    Ия

    Ия  

 

     Жалпы баға

 

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? ___________________________

______________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

                                

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз