Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы
Саумалкөл қазақ орта мектебінің
Математика пәнінің мұғалімі Олжабаева Мендигуль Олжабайкызы
Пәні: математика Сынып: 6 сынып
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу .
Сабақтың мақсаты: бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу білімдерін бекіту және бір-біріне көмектесу арқылы оқушылардың 63% білім сапасын өздерінің түсіндірулері арқылы көрсету.
Міндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалуы.
Күтілетін нәтиже: алға қойылған мақсатқа жету.
Сабақтың түрі: бекіту
Сабақтың көрнекілігі: ОӘЖА парағы, жаттықтырғыш парағы
Әдіс - тәсілі: «БжС» технологиясы
Картасы: «Биоинтернет»
Сабақтың барысы:
1 |
Ұйымдастыру кезеңі мотивация |
Мұғалімнің сөзі: «Оқы да тоқы » ұстанымын ұстанамыз. |
Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі. |
2 |
Жетекші білімдері мен іс-әрекет тәсілдерін өзектілендіру |
Оқыту әрекетінің жалпылама амалдары (ОӘЖА) бойынша қайталау сұрақтары: |
Оқушыларға сұрақ қою,оқушылар сұрақтар қояды. |
3 |
1 цикл |
Сынып жаттықтырғыш парағынан үш тапсырма алады ТКШ –АКШ- ЖКШ екі нұсқа бойынша. |
Жұмыстың аяқталуы 5+30 формуласы бойынша. Тапсырманы орындау бойынша сыныпты үш топқа бөлу. Альфа: ТКШ –АКШ- ЖКШ Бета: ТКШ –АКШ Гамма: ТКШ немесе барлық тапсырма дұрыс орындалмаған
|
4 |
Білімді өз бетінше қолдану |
«Альфа» тобындағы оқушылар санын белгілеймін және топ 6 оқушыға толмаса «Бета» тобындағы оқушыларға «Альфа» тобына көшуге мүмкіндік беремін. «Альфа» тобындағы оқушылар, олар «сарапшылар» болып саналады. |
«Бета» тобындағы қалауы бойынша кез келген оқушы жасаған қатесі бойынша есепті тақтада шығарып, түсіндіреді. Оқушылар сұрақтар қоюы мүмкін. Сұрақтарға дұрыс әрі нақты жауап беру керек. |
5 |
Бақылау және өзіндік бақылау |
«Сарапшылар», яғни «Альфа» тобындағы оқушыларға «бета» және «гамма» тобына көмектесу қозғалу маршрутын ООМ-да сызып көрсетемін.Ешбір оқушы жұмыссыз отырмайды. Мұғалім ысқырады, «сарапшылар» жұмыс бастайды. Түсінген оқушыларды ООМ-ға белгілеп отырамыз.(сарапшылар қояды) |
Жұмыстың аяқталғаны ООМ ұяшықтарының толтырылуы бойынша анықталады. 63%-дан кем болмауы тиіс. |
6 |
Түзету |
Жұмыс аяқталғаннан кейін әрбір сарапшының және жаттықтырушының жұмысын ұқыпты талдау жасау, олар оқушының қандай қателер жібергенін сауатты, нақты түсіндіруі керек. Сарапшылар жұмысының қателері мен жетістіктерін көріп отыру үшін оқушылардан сұрап отыру маңызды. |
Мұғалімнің негізгі мақсаты сарапшыларды дайындау. |
7 |
Ой толғау |
Сынып 2 циклды бастайды (екі шапалақпен бастаймыз).Үш тапсырма алады,ТКШ –АКШ- ЖКШ екі нұсқа бойынша. 24-қатар және 25-қатар |
5+30 уақыты тек қана «Бета» және «Гамма» топтарына, яғни олар орындауды аяқтағаннан кейін орындарынан тұрады. |
8 |
2 цикл |
Бақылау аяқталғаннан кейін, кезең толығымен қайталанады. Егер 63% нәтиже алынса «жаттықтырғыш» картасына көшуге рұқсат етіледі. Яғни альфаға өткен балалар 63% құрауы керек, бетадағы,гаммадағы балаларды да айта кетуіміз керек. Сабақ туралы айту (БИС ұнады,немесе т.б.) |
Барлық есептері дұрыс оқушыларды мұғалім тексереді. Сосын альфадағылар беттаны тексереді. «Альфа» тобындағы оқушылардың нормаға жетуін қадағалау |
9 |
Бағалау |
«Альфа»-5 ұпай, «Бета»-4 ұпай, «Гамма»-3 ұпай. |
Оқушылардың бағалары журналға түседі. |
10 |
Үй тапсырмасы |
«Альфа»-ЖКШ 11-ден 20 |
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі