Сабақ: көркем еңбек
Сабақтың тақырыбы: Көңіл күйі әртүрлі портрет |
Мектеп: №37 мектеп-гимназия
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Саркытханова Ажар
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинау |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
Көңіл күйі әртүрлі портрет сала алады. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|
Әр көңіл күйге түрлі түсті дұрыс ажырата алып, құралдарды дұрыс пайдалана алады. |
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|
Портрет салатын суретшілер танып, баяндауы. |
|
Бағалау критерийлері |
Өзін- өзі бағалау, смайликтер |
Құндылықтарға баулу |
Бірлесіп жұмыс жасауға, жауапкершілікке ,топта жұмыс жасау құндылықтарын дамыту |
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану ,ана тілі пәнімен байланысады. |
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Әртүрлі көңіл күде портрет сала алады. |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Портрет, мимика |
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: Қазақ тілі |
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|
- Біз қандай көңіл күйде білеміз ? -Мимика деген не? -Портрет және автропортрет туралы не білесіңдер? |
|
Алдыңғы оқу |
Түс және сызық арқылы көңіл- күйді көрсетеміз |
Жоспар
уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
рРесурстар |
Сабақтың басы 5минут
15минут |
1 психологиялық дайындық (м,к,ұ) Амансың ба, алтын күн ! Амансың ба , көк аспан ! Амансың ба , достарым ! Амансың ба ,ұстазым ! -Балалар бір-біріміздің қолымыздан ұстап,алақан арқыл жылуды сезініп үйренген қандай тамаша,қандай қуаныш! (Т) карточка арқылы топқа бөлініп алайық. 1 топ : Жасыл 2 топ :Қызыл 3топ : Көк Ойашар ойын: Сиқырлы қорап. Ойын шарты бойынша қорап ішінде түрлі көңіл күй көрсетілген. Осы көңіл күйді оқушылар бір-біріне мимика арқылы көрсетіп, табуы керек. Жаңа сабаққа дайындық: ІІ Ой қозғау Әр топқа ақ бет таратылып,постер жасау, қорғау. 1 топ: портрет туралы не білесің? 2 топ: мимика туралы не білесің? 3топ : үш түрлі мимика көрсету. Бағалау: смайлик әдісі арқылы
|
Күн, аспан суреті
Көк, жасыл, қызыл карточкалар
кітап
Суреттер, портреттер
Леонардо да ВинчиПортрет госпожи Лизы Джокондо Жас Абай. Ә. Қастеев. 1945
|
Ортасы 20минут
|
Жаңа тақырып:
Кері байланыс өзін -өзі бағалау. Үй тапсырмасы беру. Достарын портретін салып келу. Оқушылар сабақтың соңында: Портрет,мимика толық түсінген сұрау. Оқушының сабақ тақырыбын түсінгенін тексеру үшін сұрақтар қойылады. Рефлексия Білім ағашы |
Оқулық
дәптер
стикерлер
|
Аяғы
5 мину |
Кері байланыс Оқушылар сабақтың соңында: сандық сәуледен 8 санының орнын табуды; 8 санын әртүрлі тәсілдермен алуды; 8 цифрын жазуды меңгереді. Оқушының сабақ тақырыбын түсінгенін тексеру үшін төмендегі сұрақтар қойылады. — Сандық сәуледе 8 саны қай жерде орналасқан?
|
|
Дифференциация:Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау
|
Пәнаралық байланыс: АКТ құндылықтар |
«Қатені тап» , «Түсіп қалған сандарды қой»ойындарын жеке жұмыс ретінде қабілетті балаларға ұсындым. Дәптермен жұмыс кезеңінде қате орындаған оқушылардың өз қатесін өздеріне таба білуге ықпал еттім. |
|
Дүниетану, көркем еңбек Интербелсенді тақта Дәптермен жұмыс кезінде партада дұрыс отыру ережесін сақтауды қадағалау. Бірлесіп жұмыс жасауға, жауапкершілікке ,топта жұмыс жасау құндылықтарын дамыту |
Сабақ бойынша рефлеция
|
Даму
|
.
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңі. 1. Практикалық жұмыс 2.Жұптық жұмыстар Сабақты жақсартуға септігін тигізген сәт. 1.Заттарды бейнелеу кезеңдері |
|
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі