Сынып: 9 өткізілген күні: Пән атауы: физика |
||
Тақырыбы |
Ньютонның бiрiншi заңы. Инерциялық санақ жүйелерi. Күш. Ньютонның екiншi заңы. Масса. |
|
Сабақ мақсаты |
Оқыту мен оқудағы рефлексифтік әдіс- тәсілін қолдана отырып, «Ньютонның бiрiншi заңы. Инерциялық санақ жүйелерi. Күш. Ньютонның екiншi заңы. Масса.» тақырыбы бойынша теориялық білімдерін практикалық есеп шешуін үйрену, оны құбылыспен ұштастыра білуі. |
|
Күтілетін нәтиже |
-тақырыптың ең маңызды ұғымдары меңгереді. -сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімдерін жетілдіреді және жүелейді. -топта жұмыс жасаулары қалыптасады. |
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|
Білім беру технологиясы |
Топтық және жұптық жұмыстарға арналған. |
|
Сабақтың білім беру формасы |
Сыни тұрғыдан ойлау, дарындылықты арттыру, дарындылықты арттыру. |
|
Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер |
Ой-толғау, өзіндік жұмыс, оқыту үшін және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту әдісі, топтық шығармашылық жұмыс. |
|
Көрнеліктер |
Электрондық оқулық,плакаттар,документкамера,бейнеролик. |
|
Сабақ барысы |
||
Ұйымдастыру ( 2 мин) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
1. Топқа бөлу: «Формуланы тап» әдісі арқылы топтарға бөліну. |
1.Оқушылар физикалық шамаларды таңдап сол шамалардан формула құрып топ құрады. |
|
Ой қозғау (5 мин) |
2.«Тақырыпты ашу»: «» бейне роликпен таныстыру. |
2.Оқушылар роликті көріп тақырып бойынша ойларын түйеді. |
Негіздеме бөлімі ( 15 мин) |
3.Топтарға бағытталған тапсырмалар: 1 топ: Ньютонның бiрiншi заңы. Күш. 2 топ: Инерциялық санақ жүйелерi. 3 топ: Ньютонның екiншi заңы. Масса.
|
3.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді. Ресурспен жұмыс атқарып оқулықтан негіздеме мәліметті жүйелеуін үйренеді.
|
Қорытындылау ( 12 мин) |
4. «Дәлелдеу»: топтардың баяндамаларын формативты бағалау.
|
4. Әр топ формативты бағаланады, екі жұлдыз , бір ұсыныс айтылады. |
Бағалау (2 мин) |
5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды өз-өзін бағалау. |
5.Критериялық бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы. |
Үйге тапсырма (1 мин) |
6. § 11,12 конспект. 9 жаттығу 3,4 есептер. |
6. Өзіндік жұмыс- оқушының жауапкершілігін, ізденісін арттырады, ғылыми деректер мен терминдерге ойларын,тілдерін дағдыландырады. |
Рефлексия ( 3 мин) |
7.Кері байланыс : «Білдім-Үйрендім-Ұсыныс» - стикер.
|
7.Өз ойларын, ұсыныстарын стикерге жазу арқылы сабақты және өзін бағалайды. |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі