ШҚО Өскемен қаласы "№32 орта мектебі" КММ
Касымканова Зилиха Нурдубаевна
Сабақ тақырыбы |
Нәтиже сабақ. «Абайды оқы, таңырқа!» |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
6.1.2.1. – тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. 6.3.6.1- тақырып бойынша үйренген сөздерді қүнделікті өмірде қолдана білу. |
Білімділік: |
Модуль бойынша шағын әңгімелер құрау арқылы тақырыпқа қатысты алған білімдерін бекіту |
Дамытушылық: |
Сабақ барысында интербелсенді әдістерді қолдану арқылы ақпараттық- танымдық қабілеттерін дамыту |
Тәрбиелік: |
Қазақ тіліндегі сөйлесім әрекетіне құрылған қарапайым сөйлеу үлгілері негізінде оқушылардың сөйлеу мәдениетін қалыптастыру |
Жетістік қритерийлері: |
ОТЖ: модуль аясында қазақша сөйлем құрайды, сұрақтарға жауап береді. ООЖ: Тақырып аясында меңгерген жаңа ұғымдардың мағыналарын түсінеді, сөйлесім әрекетінде қолданады. ОЖЖ: Қазақ тілінде модульге қатысты мәтін мазмұнын айтады, шағын мәтін құрай біледі.. |
Сілтеме: |
Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы |
Негізгі түсініктер: |
Салыстыру, |
Қолданылған материалдар: |
Интерактивті тақта, слайд, А4 парағы, маркерлер, желімқағаздар |
Қолданылған әдістер |
Түсіндіру, сұрақ- жауап, «Шаттық шеңбері», «Оймоншақ» әдісі, ассоциаграмма әдісі, «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі, «Бинго» ойыны, «Шашылған сөздер» әдісі«Шағын шолу» |
Тапсырмалар |
||
Сабақ барысында мұғалім мен оқушының іс- әрекеті |
||
тапсырма |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Сабақтың басы |
Оқушыларға психологиялық жақсы хал- ахуал туғызу Сәлеметсіңдер ме, балалар! Сендерді көргеніме қуаныштымын. Бәріміз қол ұстасып, дөңгелене тұрайық. Күндей жарық, айдай арайлы, Судай мөлдір таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық! |
Ізгі тілектерін айтады.
Интерактивті тақта, слайдтар, сұраққа жауап береді. |
Сыныпты топқа бөлу |
Сөздер мен сөз тіркестері арқылы топқа бөліну(қар, аяз,боран, ақ киімді, ақ қырау,үскірік, жаңбыр, ыстық,көгорай шалғын, шілде) |
Сөздерді алып оқиды «Жаз», «Күз» екі топқа бөлінеді |
Лексико-фонетикалық жаттығу
|
«Оймоншақ» әдісі арқылы басталған ойды жалғастыру. Мұғалім бастайды. М:Мен Қазақстан Республикасында тұрамын. |
Айтылған ойды жалғастырады. |
Қызығушылығын ояту |
Мұғалім оқушыларға интерактивті тақтадан модульге байланысты дайындалған слайдтарын көрсетеді. |
Слайдты көреді. |
Сабақтың ортасы. |
Ассоциаграмма әдісі арқылы ойды жинақтау. «Абай Құнанбайұлы» (топтық жұмыс) |
Топпен ассоциаграмманы толтырады |
|
«Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі арқылы модуль бойынша алған білімдерімен бөлісу. |
Бір- бірлерін тыңдайды, іштей бағалайды.(Айтылым) |
Дұрыс жазуға дағдыландыру үшін 5- тапсырманы орындату |
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады.(Жазылым, оқылым) Бір –бірлерін тексереді. Жеке, топтық. |
|
Сергіту сәті. |
«Бинго» ойыны Абай Құнанбайұлының «Қыс» «Күз» өлең жолдарынан бір сөзді қалдырып оқу (денелі, сұр) |
Қай сөздің түсіп қалғанын табады. |
«Шашылған сөздер» әдісі сандықшадағы сөздерді тарату Абайды, құлақ сал, оқы, Абайға. Маған, лирикасы, табиғат, Абайдың, ұнайды. |
Шашылған сөздерден сөйлем құрайды (топтық жұмыс) |
|
|
«Жалпы сұрақ» техникасы бойынша тақырып бойынша сұрақтар қойғызу |
Топпен сұраулы сөйлемдер құрайды, келесі топқа сұрақтарын қояды. |
Бекіту |
99-бет Білгенге маржан айдарымен берілген мәтінді дұрыс оқуға машықтандырады |
Мәтінді оқиды, талдайды. |
Үйге |
1.99-бет білгенге маржан есте сақтау 2.Тақырып бойынша презентация жасап қорғау |
Күнделіктеріне жазады |
Сабақтың соңы Бағалау |
Формативті бағалау «Шағын шолу» тәсілімен парақшалар таратады. |
Тақырып аясында сөздер мен сөз тіркесі, сөйлемдер жазады. |
Рефлексия |
Түсіндім, түсінбедім, сұрағым бар смайликтерінің астына желімқағаздарға жазғызып жапсырғызады |
Желімқағаздарға жазып жапсырады. |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі