Атырау қаласы И. Тайманов
атындағы №27 орта мектептің
математика пәні мұғалімі
Кадырова Айгуль Абатовна
Математика 6-сынып
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды салыстыру.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Координаталық түзуде үлкен сан оң жақта, ал одан кіші сан сол жақта кескінделетінін, кез келген оң сан 0-ден үлкен екенін, кез келген теріс сан одан кіші екенін үйрету.
Дамытушылық. Оқушылырдың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, есептер шығару.
Тәрбиелілік. Оқушыларды ұқыптылыққа,еңбекке баулу.
Көрнекілік: Үлестірме материалдар.
Сабақтың типі: Оқушылардың білімін, білігін және дағдысын жетілдіру.
Сабақтың түрі:Жаңа білім беру
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушыларды түгендеу.
ә) оқушылардың сабақта жұмыс істеу дайындығын тексеру.
II. Үйге берілген есептердің шығарылуын тексеру, қателіктер болса жою.
III. Жаңа сабақты түсіндіру.
-Кез келген оң сан 0-ден үлкен: а˃0;
-Кез келген теріс сан 0-ден кіші: -а˂0;
-Кез келген оң сан кез келген теріс саннан үлкен: а˃-а.
Мысалы:
-4 және -3; -4˂-3
-2 және 0; -2˂0
-1 және 1; -1˂1
2 және 4; 2˂4
Сан осінде сандарды белгілеп, салыстыр:
Сандарды модульдері бойынша салыстыру
-9˂-5; ал ǀ-9ǀ˃ǀ-5ǀ
IV.Жаттығулар орындау:
А)Мына сандарды өсу ретімен орналастыр:
-2,6; 9; -4; -8; 9,5; -0,25; 1,7.
В) бос орынды толтыр:
х-оң сан, у-теріс сан болса, теңсіздіктердің тура, тура еместігін анықта;
х˃0
х˃у
х˂у
11+х˂у
В тобы
С тобы
Кітаптағы № есепті орындау
V. «Екі жақты күнделік» стратегиясы.
Оқушы ойымен сабақты қорытындылау
Нені үйрендім?
|
|
Не ұнады? |
Неге? |
|
|
VI. Үйге тапсырма беру.
VII.Бағалау.
Gulnar
Дұрысталды рахмет.Қандай сурет керек?Gulnar
Суретімді қойып, электронды мекенжайларыңызға : өзім туралы мәлімет, сабағымның тақырыбын, төлеген квитанцияның номерін, төлеу уақытын жібердім. Енді сертификат күтемін.kz2015
Рkz2015
Рахмет