Өлең, жыр, ақындар

Ш. Мұртаза Интернат қоймасы

Пәні: Әдебиеттік оқу Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ тақырыбы Сабақтың мақсаты Күтілетін нәтиже Қамтылатын модульдер Бағалау Ресурстар
Ш. Мұртаза Интернат қоймасы Оқушыларға Т. Рысқұлов өмірі жайлы 2-сыныпта оқығанды еске түсіре отырып, Ш. Мұртазаның Интернат қоймасы әңгімесін түсініп оқуға, жеткізе білуге үйрету.
Дам: сөйлемді дұрыс құрауға, жеткізе білуге үйрету.
Тәр. мәні: шыншылдыққа, батырлыққа тәрбиелеу. 
1. Мәтінді мәнерлеп оқиды, мазмұнын баяндайды. Сыныпта ынтымақтастық атмосфера туады.
2. Оқушылар топтық жұмыс жасауға дағдыланады.
3. Сұраққа жауап бере отырып сыни ойлайды.
4. Оқушылар өзін-өзі бағалауға үйренеді.
5. Жағдаяттардан шыға алады. 
1. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету (топтық жұмыс)
2. Блум таксономиясы,
3. АКТ, бағалау,Диалог 
Топтың өзін-өзі бағалауы. Жауап бергендеріне қарай қызыл - 3, жасыл - 5, сары - 4, түсті дөңгелекшелер беріледі.
Белсенді - 3балл, түсіндіру - 4балл, ойдан құрастыру - 5балл 
Суреттер
Кеспелер
Стикерлер
Бағалау парағы 

 

Негізгі бөлім

 

Сабақ кезеңдері Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
І.Ұйымдастыру
Үй жұмысын тексеру бағалау 
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Топқа бөлу.
Жеке жұмыстар
Топтық жұмыстар
Қорытынды.
Кедейдің қандай құқығы қорғалмай тұр? 
Бір-біріне тілек айтады, түстер бойынша топқа бөлінеді
1-топ: Қазір кедей адам жоқ
2-топ: Қазіргі кезде кедей адамдар бар?
3-топ: Аштық, кедейлік болмау үшін не істеу керек?
Сұрақтарға жазбаша жауап береді.
Ауызша да жауып береді. 
ІІ. Жаңа сабаққа кіріспе
Қызығушылық-ты ояту 
Білу Ш. Мұртаза Интернат қоймасы
Зерттеу жұмысы
1. Ш. Мұртаза кім?
2. Оның шығармалары
3. Атамырза деген кім? 
ІІI Мағынаны тану Түсіну 1. Атамырзаның іс-әрекеті қандай? 
2. Ішкі ойы, мақсаты қандай? 
3. Тұрардың мінезі, айналасындағы адамдармен қарым-қатынасы 
Қолдану Тұрар мен Қабылбектің шешімдері қандай болды?
Олар бұл шешімді неге қабылдады?
Сен олардың орнында болсаң не істер едің? 
Тұрар Серікті неліктен сұрақтың астына алғандығын баяндайды.
Тұрар мен Қабылбек қандай шешім қабылдаған айтады.
«Тұжырым» кестесі бойынша жазады. 
ІІІ. Ой-толғаныс Талдау Тұрар, Қабылбек, Серік кімдер?
Олар бір-біріне неге өшіккен, неге тату емес?
Серіктің сөздеріне қалай көз жеткізді? 
Жинақтау Ақылдың 6 қалпағы бойынша ой тұжырымдау
Зерттеу жұмыстары 
Мәтіннің мазмұны бойынша сөйлейді.
Сабақты бекіту Зерттеу жұмысы  «Сандар сөйлейді» тақырыбында ой тұжырымдамалар
Топтық жұмыстар 
Үйге тапсырма  97-бет, 11-тапсырма 52   
Бағалау
Кері байланыс орнату 
«Блув» әдіс бойынша өзін-өзі бағалайды.   

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз