Өлең, жыр, ақындар

Су. Табиғаттағы су айналымы

Астана қаласы
№19 орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі: Оспанова Ляззат Толеуовна

САБАҚ  ЖОСПАРЫ          

   Сынып: 4 «Ә»

 

   Пәні:  дүниетану

 

   Сабақтың тақырыбы:

  Су.Табиғаттағы су айналымы

   Негізгі түйінді идея:

  Алынған ақпаратты талдау, қорытынды жасай білу.

   Оқу мақсаты:

  Табиғаттағы су айналымы жайлы алған білімдерін толықтыру.

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар:

Көпшілік оқушылар:

Жекелеген оқушылар:

Судың қасиеттері жайлы біледі, айта алады.

Алынған ақпаратты талдап, қорытынды жасай алады.

Картамен жұмыс жасайды, өзекті сұраққа жауап береді

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма  

Мақсаты

Мұғалім не істейді

Оқушылар не істейді

Ресурстар

3 мин

 

І.Қызығушылықты ояту.

 

Психологиялық ахуал

Аралас, қатып қал, жұптас ойыны

Ынтымақтастыру, жақсы көңіл күй қалыптастыру, қызығушылығын арттыру.

Сәлемдесу.

Оқушыларды суретті қималар (пазлдар) арқылы бөлу

 

Амандасады.

Топқа бөлінеді.

Топбасшы сайлайды.

Критералды бағалау кестесін беру.

Суретті қималар

 

10 мин

 

Үй жұмысын тексеру

Ашық хаттар ішіндегі сөздерді топтастыру.

Формативті бағалау

Өткен  тақырыпты еске түсіріп, білімдерін пысықтау

 

Ынталандыру

Бақылайды.

Мадақтау және түрткі сұрақтар қою

 

 

Әр топ өзіне қойылған сұрақтарға жауап береді, постер қорғау

Ашық хаттар, карточкалар,

Маркер, фломастер, плакат

5 мин

 

ІІ.Мағынаны тану

 

 

 

Топтық жұмыс

Жұмбақтар беру

Жеке  жұмыс

«Ой қозғау» стратегиясы

 

Практикалық жұмыс

Тақырып мазмұнын ашуда сұрақтар қойылады. Бақылағыштыққа, білуге деген белсенділігін арту

Сын тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту

Глобус пен карта арқылы жұмыс

Формативті бағалау.

 

 

 

Судың күйлері, айналымын практикалық жұмыс арқылы көрсету

Жұмбақтардың жауабын тауып талдау, жауап береді

 

 

Оқушы бақылап, талдайды

Глобус, физикалық карта

 

 

 

Мұз, су, тостаған

 

13 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өзекті сұрақ

Жұптық жұмыс

Топтық жұмыс

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс жасау

«Дымқыл киім қалай кебеді?»

(Су жайлы қызықты деректер)

Жұптық  жұмыс арқылы оқушылар бір-бірімен бірлесе жұмыс жасайды.

Оқушыларды шығармашылыққа баулу.

Мәтін  мазмұнын түсініп, талдау.

 

 

 

Сын тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту

Бақылайды. Бағыт бағдар береді.

 

 

 

 

 

 

 

Сұрақты қойып бақылайды.

Бағыт –бағдар береді

Топтық  жұмыста мәтінді оқып талдайды, қорғайды.. Әр топ басшысының алдында бағалау парағы болады

 

Бақылайды,қорғайды

 

 

Топта оқушылар талдайды

Қызықты мәліметтер іздейді

Плакат, маркер, карточка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зерттеушілік тапсырма

Планшет, ноутбук

  2 мин

 

 

Сергіту сәті

Видеоролик көрсету арқылы билеу.

Ынталандыру,жақсы көңіл-күй сыйлау

Қимылдарды көрсету, бірге билеу.

Оқушылар қайталайды.

видеоролик

5 мин

 

Рефлексия

Сабақта не ұнады?

Не қызықты болды?

Менде сұрақ бар.

Сабақтан алған әсерлерін жазу.

Стикер тарату.

Стикерді  жапсыру.

Стикер

7 мин

 

ІІІ Ой толғаныс

 

Зертханалық жұмыс

«Бұлт жасаймыз»

Тақырыпты қай деңгейде меңгергенін білу.

Сабақ басында қойылған сұраққа жауап таптыңдар ма? Бағалап тексеру

Сол сұрақтың жауабын айтады.

Топбасшысының бағалауы

 

 

 

Үйге тапсырма

Табиғаттағы су айналымының сызбасын сызу, шағын оқиға жазу

Шығармашылыққа, ізденіске уйрету.

Тақтаға үй тапсырмасын жазады.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазу

Дәптер, қалам.

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз