Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Ағылшын тілі |
Мектеп: Б.Момышұлы атындағы жалпы орта мектебі |
||||||
Тақырыбы: My flat |
|||||||
Күні: 05.02.2016ж |
Мұғалімнің есімі: Ургенишбаева Гульзат Набиқызы |
||||||
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар саны: 14 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылардың сөздік қорын молайту барысында өз ойын еркін жеткізе білу қабілеттерін арттыру, сұрақ қою арқылы сын тұрғысынан ойлауға жетелеу. |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||
Үй және үй жиһаздары туралы жаңа сөздерді оқып аударады. There is/ there are орамының қолдану тәртібін біледі. |
|||||||
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: |
|||||||
Сөздерді қатыстырып сөз тіркесін, сөз тіркестерінен сөйлем құрайды, сұрақтарға жауап бере алады, текстпен жұмыс жасай алады. |
|||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||
Салыстырмалы түрде өз ойын еркін жеткізеді, өз бетінше материал ізденіп, оны жинақтай алады, зерттеу жұмыстарына, ауызекі сөйлеуге дағдыланады. |
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||
Living room Dining room Washing machine Study room Garage Garden |
|||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тілдік бірліктер: |
|||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
Do you like a room? Do you live in the flat? What rooms do you know? |
|||||||
Не себепті ..... деп ойлайсыз? |
|||||||
Which room do you like?How many rooms in your house? What do you do in your room? What do you do in living room? What do you do in kitchen? Have you a bathroom? Say me please, the rooms name? |
|||||||
Жазылым: |
|||||||
Picture-сурет sink-раковина Clock-сағат mirror-айна Armchair-креслоshelf-сөре Sofa-диванwashing machine-кіржуғыш машина window-терезе |
|||||||
Алдыңғы оқу |
To learn by heart new words |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
|
||||
Басы 1 min
1 min
2 min
3 min
3 min |
Organization moment: Greeting. -Good morning, children! –How are you? -Good morning, teacher! –We are fine, thank you. -Who is absent today? - All are present - What date is it today? – The 5th of February - What day is it today? -Friday. - What is the weather like today? - It’s warm and sunny. Warming up activity. Now, let’s start our song. Together, together Together every day Together, together We work and play OK, come here all of you and you must choose your favourite colours. I’ll divide you into three groups, take your sit there. Түстер арқылы 3 топқа біріктіру. Мозайка әдісі бойынша қима қағаздарды біріктіргенде суреттер шығады. Суреттердердің атауы бойынша топ аттарын белгілеу. I group is called “Room” II group is called “House” III group is called “Flat” Now, children, today we are going to remember words on the last theme, practice construction There is/ There are, try to create rooms using the description. In our lesson we speak about our house, flat and room. Well, let’s begin our lesson. The theme of our lesson “My flat” Oh, guys look at this board, altogether. First I’ll read then you’ll repeat after me. Phonetic drill [i] - kitchen, picture [e] - bed, bedroom [i:] - between [a:] - armchair, carpet [ͻ:] - wall, hall [ou] - window, sofa, telephone [εa] - chair, where, there Checking up the home work. Now pupil’s I’ll check your home task.
RGLSTUDYROOMFHIKITCHENCLDOORQPM WINDOWVTCHAIR GJUMIRRORNLP CARPETYEXBEDROOMZ TJLTABLEFKFRIDGEJEWD II group: DHRLIVINGROOM GSQACLOCKNF EBATHROOMLA RHALLPQVBED BQUPLANTWA SHINGMACHINEFH CHAIRPWXD ININGROOMTHALL III group: FDBEDROOMKPDIS HWASHERNOSINKBRTW INDOWSACORRIDO RCOOKERLSQTELEVISIONFJIDOORMXTA BLERPLARMCHAIRNGQT
|
АКТ
Қима қағаздар
|
|||||
Ортасы
3 min
3 min
2 min
5 min
3 min
5 min
5 min
3 min
2 min |
Also we have new words for today’s lesson. So, we know that every flat has rooms, and in every room has things, also we will repeat new words about the things of the room. New words: A carpet-кілемAn armchair-кресло A sofa-диван A clock-сағат A washing machine-кіржуғыш машина A dishwasher-ыдыс жуғыш машина A picture-сурет A chair-орындық A shelf-сөре A window-терезе A door-есікA table-стол A plant-өсімдік A floor- еден a wall-қабырға a bed-төсек a mirror-айна a television-теледидар a cooker-газ плита a fridge-тоңазытқыш a cupboard-шкаф Then, children, I’ll give you task. Complete the sentences “Which room is this?” I group:
II group:
III group:
Well done. The our next task is “Association” You must write what words are connected with the words “Room”, ”House”, ”Flat”
Grammar : There is / There are. We use “there is” in singular form and we use “there are” in plural form. There is/ There are орамы Ағылшын тілінде бір заттың бар екендігін сипаттау үшін “There is” және “There are” тіркестері қолданылады. Екі тіркестің де мағынасы бір, тек жекеше және көпше түрдегі формалары. There is/are + зат есім + мекен пысықтауыш (қайда? деген сұраққа жауап береді) Positive form (Болымды түрі) There is a clock in the room There are windows in my room Negative form ( Болымсыз түрі) There isn’t any study in the house There aren’t any plants on the fire Question form (Сұраулы түрі) Is there a bed in your room? Are there chairs in the room? Then I will give you task, you must fill in There is/there are positive, negative and question forms. I group: 1… two chairs in my room 2…a big table in the kitchen 3…a dining-room in my flat 4…five pictures in the living –room 5…a carpet in the dining –room 6…. four plants in the living-room II group:
III group: 1. ____ a window in the kitchen? 2. ____ any posters in my room? 3. ____ doors in Jim’s house? 4. ____ a big living room in the flat? 5. ____ two bathrooms in the house? 6. ____ a table in the bedroom? That’s all. Are you tired? Let’s have a rest. We dance altogether. “If you are happy and you know it”
Read and complete sentences with prepositions. Put the prepositions where necessary, write down on your copy book. On, in, in front of, between, behind
Work with text. Now children, I have letters for you. Miss Bell sent the letters for us. You must read a letter and describe it. I group : “My room” II group: “My house” III group: “My flat”
The next task “Polyglot” you solve the riddles and to say in three languages. 1.A little grey mouse Lives in a …. (house-үй-дом) 2. Along the bridge We carried a …. (fridge-тоңазытқыш-холодильник) 3. I take a new broom And clean my …. (room-бөлме-комната) 4. Go and switch on The light in the ..... (kitchen-ас бөлме-кухня) Cinqvein. Noun : ……. |
АКТ
AKT
|
|||||
Соңы 3 мин |
Conclusion. Feedback “Two stars and a wish” Әр тапсырмадан соң, оқушыларға смайликтер беру арқылы ынталандырып отыру. |
смайлик |
|||||
Келесі оқу: |
Write an essay “My dream house” in written form |
||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Стикерлер арқылы бағалау. |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау. АКТ-мен байланыс. |
|||||
Қосымша сұрақтар қою. Суреттер беріп оны сипаттау арқылы сөйлеу қабілеттерін дамыту. |
Смайликтермен бағалау. |
География, қазақ тілі. |
|||||
Рефлексия Сабақтың мақсаттары мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма)? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||
|
|||||||
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.
2.
Осы сабақтың барысында сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім??
|
Айсауле
Ұнады
Айсауле
Жақсы екен .Ұзтаздарға керек екен