Күні: 18.05.15ж
|
Пәні: ағылшын тілі
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
“My Motherland is Kazakhstan” |
|
Сабақтың мақсаты: |
to develop pupils’ intellect, to practice hearing, speaking, to memorize and retain in memory the language material they have learnt. |
|
Әдіс-тәсілдер: |
«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі, «Бұрысын тап» әдісі, «Бірге ойлаймыз» әдісі, «Ыстық орындық» |
|
Түйінді идеасы: |
Past Simple Passive-ті меңгерту |
|
Модульдердің кіріктірілуі:
|
1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер 2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету 3.Оқыту мен оқуда АКТ-ды қолдану 4.Талантты және дарынды балаларды оқыту 5.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу 6.Оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|
Оқып үйренудің нәтижесі: |
Past Simple Passive-ң жасалу жолын түсінеді. Заттардың қайда, қашан жасалғанын талдап, зерттейді |
|
Дереккөздер: |
Кембридж-2012, АКТ (Power Point, тыңдалым, стикер) |
қ/с |
уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөздер |
1 |
5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату.. Оқушылар шеңбер болып, бір-бірінің қолдарын ұстап тұрып өзім бірінші оқушыларға тілек айтамын, бір-біріне жақсы тілектерін білдіртемін. Epigraph: “I’m a part of the world, And the world is a part of me” мағынасын таныстыру Топқа бөлу. You should choose one colour.Яғни түстерді таңдау арқылы сыныпты екі топқа бөлемін. |
Шаттық шеңберінде тұрып, бір-біріне тілек айтады
Оқып, талдайды
Сынып екі топқа бөлінеді |
Матадан жасалған жүрек
Құралдар Power point
Түрлі-түсті стикерлер |
2 |
4 мин Білу |
Таныстыру Before beginning of our game let me introduce with the members of the juries. They are 1. 2. 3. Well, we begin our game and let’s meet our participants. There two teams
|
Мүшелерімен танысады
Оқушылар сабақты бастар алдында көңіл-күйді жақсарту үшін өлең атады.. |
Power point
Power point
|
3 |
7 мин
|
Таныстырылым Картадан Қазақстанның картасын, көрнекі жерлерін көрсету. Қысқаша мағлұмат беру
|
Қазақстанның картасымен, көрнекі жерлерімен танысады. Қысаша мағлұмат алады |
Құралдар Power point
|
4 |
5 мин
|
“Spelling Bee”. Сөздерді жылдам аудару I. Well let’s continue our game the first tour is “Spelling Bee”. I’ll give you some words; you should spell the word and translate it into native language. The words for the first team: 1. Capital 2.village 3.independens Day 4.democratic 5.mountain 6.an anthem 7. The flag 8.education
The words for the second team: 1. Independent 2.city 3.river 4.population 5.republic 6. An emblem 7.history 8. Compulsory |
Берілген сөздерді жылдам топпен бірлесе аударады. |
Құралдар Power point |
5 |
5 мин
|
II. “Believe or not believe” Please listen the questions attentively and answer for this questions “Yes/No” question
I team: 1. The primer-minister is the head of Kazakhstan. (No. it’s president) II team: |
Топ ішінде берілген сұрақтарға жылдам талқылайды, және сыныппен пікірлерін бөлісе отырып жауап береді. |
Power point құралдар |
6 |
8 мин
|
III.Our 3rd tour is called “Answer the question”. Here you should answer the questions about history of Kazakhstan Questions in History: I team: II team: 1. What do you think about education? |
Топ ішінде бірге ойлана отырып, сұрақтарға толық жауап береді, және жазады. |
Power point құралдар |
7 |
4 мин |
IV. “Who is quicker?” Here you should translate, make true words as more as you can. Make the sentences complete, using the words below.
Cultural, Asia, independent, Kazakh, capital, nineteen, Nazarbayev, Irtysh |
Оқушылар көп нүктенің орнына берілген сөздердің ішінен тиістісін қояды. |
АКТ (Power Point) |
8 |
2 мин |
Our game-lesson is over. Thanks for your attention. Now, please our juries count the scores of the teams. The winner is the team______________________
|
Жеңімпаз топ анықталады |
|
9 |
3 мин Бағалау |
Бағалау: «Басбармақ» арқылы формативті бағалау соңынан жиынтық бағалаймын. |
Басбармақтарын көрсету арқылы өз-өздерін бағалайды |
|
10 |
2 мин |
Үйге тапсырма беру Past simple passive-ті қолдана отырып сөйлемдер құрап келу және жаңа сөздерді жаттау. |
Past simple passive-ті қолдана отырып сөйлемдер құрайды және жаңа сөздерді жаттайды. |
Оқушы дәптерлері |
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: О.Товашов
Не сәтсіз болды?
Оқушылар тапсырмаларды орындау барысында түсінбей, нені қалай жасайтындарын білмей жатты бірақ кейін топтық жұмыс болған соң білмегендерін бір-біріне үйретіп, үйренді, мен де түсіндеген жерлерін қайта түсіндіріп қалай орындау керектігін көрсетіп қастарында жүрдім.
Не сәтті өтті?
Оқушылар сабаққа белсене араласып отырды, сергіту сәті оқуылар үшін қызықты болды. Грамматикамен жұмыс жасау барысында қолданған әдіс-тәсілдердің арқасында оқушылар жаңа сабақты тез меңгеріп отырды.
Нені жақсарта аламын?
Жаңа әдіс-тәсілдерді меңгере отырып оқушылардың сөздік қорланын, сөйлеу дағдыларын қалыптастуды және оқушылардың сабаққа деген белсенділігін арттыруды жақсарта аламын деп ойлаймын.
EPIGRAPH:
“I’M A PART OF AND THE WORLD THE WORLD, IS A PART OF ME”
THE PROVERB: EAST OR WEST, HOME IS BEST
Бағалау парағы
№ |
Топтың аты |
Таныстыру |
Аудару |
Иә/жоқ |
Сұрақ-жауап |
Кім жылдам? |
Көрнекті жерлер |
Қорытынды |
1 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
№ |
Топтың аты |
Таныстыру |
Аудару |
Иә/жоқ |
Сұрақ-жауап |
Кім жылдам? |
Көрнекті жерлер |
Қорытынды |
1 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
Топтың аты:_______________________________
№ |
Топтың аты |
Таныстыру |
Аудару |
Иә/жоқ |
Сұрақ-жауап |
Кім жылдам? |
Көрнекті жерлер |
Қорытынды |
1 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
Топтың аты:_______________________________
№ |
Топтың аты |
Таныстыру |
Аудару |
Иә/жоқ |
Сұрақ-жауап |
Кім жылдам? |
Көрнекті жерлер |
Қорытынды |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі