Сыныбы: 10 |
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Онтогенез-организмдердің жеке дамуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты |
Ұрықтанудың дамуы мен кезеңдерінің белгілі бір заңдылықтар негізінде өтетіндігін түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Эмбриология ғылымы, онтогенез, онтогенездің даму сатыларын біледі, эмбриондық даму мен олардың сатыларын сипаттай алады, постэмбриондық даму мен олардың түрлерін түсіндіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құрал-жабдықтар |
Компьютер, оқулық, флипчарт, түрлі түсті бояу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың әдіс-тәсілдері |
Сұрақ-жауап, сәйкестігін тап, постер құру, тест, семантикалық карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе 3минут
2 минут
4 минут
4 минут |
Амандасады. Сыныпты түгендейді. Жоспармен, мақсатпен таныстырады. Тренинг (сабақ басталарда оқушыларға психологиялық дайындық жасаймын). Оқушыларды топқа бөлу үшін «Молекула» ойынын ойнаймыз. Ол үшін сынып ортаға шығады, мұғалім 3 санын айтқанда үш-үштен топқа бөлінеді. Ой шақыру
Анықтама бер 1-топ: Митоз
2топ:Жыныссыз көбею
3-топ: Мейоз
|
Сәлемдеседі. Сабаққа дайындалады. Топқа бөлініп отырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа тақырып 2минут |
Онтогенез- бұл тірі организмнің жеке дамуы |
Оқушылар ой-пікірін айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім
20 минут |
Мағынаны тану бөлімінде тақырып мазмұнына қысқа шолу жасалады. Әрбір топқа тақырып мәтіні бөліп беріледі. Постер жасау және оны қорғау І топ: Онтогенез түсінігі. Эмбриология ғылымының дамуы туралы қысқаша тарихи мәліметтер. ІІ топ: Бір қабатты ұрық-бластуланың түзілуі Үш қабатты ұрықтың пайда болуы. Гаструла Нейрула. Жеке мүшелердің дамуы ІІІ топ: Постэмбриондық даму. Әрбір топтың тақырыбы өзара талқыланып болған соң мазмұны сұралады.
Тест:
|
Постерді қорғайды және бағалайды. Мадақтау
Тест. 1 А,2С,3D,4А, 5С,6В, 7А,8С, 9D 10D |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут |
Семантикалық карта (дәптермен жұмыс)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды 3 минут
2 минут |
Кері байланыс. Не ұнады? Не ұнаған жоқ? Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу Бағалау: өзін өзі бағалау Үйге тапсырма беру. |
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі