Өлең, жыр, ақындар

Жасушалардың тіршілік әрекеттері

«СПОРТТА ДАРЫНДЫ БАЛАЛАРҒА

АРНАЛҒАН ШҚО МЕКТЕП - ИНТЕРНАТЫ» КММ

І санатты биология пәні мұғалімі

Мамырбекова Назым Зейнолдановна

Биология  6-сынып     

Сабақтың тақырыбы:   Жасушалардың тіршілік әрекеттері

Сабақтың мақсаты:  Оқушылар  жасушалардың тіршілік әрекеттері туралы біледі.

Міндеттері:

 

Бағалау критерилері

  1. Оқушылар жасуша туралы  не білетіндерін еске түсіріп, өз ойларын айтуға дағдыланады.
  2. Оқушылар мәтінді түсініп оқуға үйренеді, мазмұнын ұғады.
  3. Мәтін бойынша  өз ойларын айтуға сараптама жасауға үйренеді, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
  4. Түсінгендерін кесте бойынша сызып жазуға дағдыланады.
  5. Оқушылар басқаларды тыңдауды, сыйлауды үйренеді.

 

-ББҰ стратегиясымен жұмыс істеу кезінде;

-Екі жақты күнделік стратегиясымен жұмыс істеу кезінде;

-

Қолданылатын әдістер:      ББҰ, Бағыттап оқыту, Екі жақты күнделік

Қолданылатын материалдар: Мәтін, жасуша суреті, слайд, микроскоп, препарат даярлауға қажет құралдар

Сабақтың барысы:    Ұйымдастыру

І. Қызығушылықты ояту:

-Ауызша сұрақтар

-Терме диктант

1.Жасыл түс беретін пластид?                                               -хлоропласт

2. Көбеюге қатысатын жасуша бөлігі?                                    -ядро

3.Жасуша қабықшасының жұқарған жерлері?                        -саңылау

4.Воқуольдің қызметі?                                                           -қысымды реттеу

5.Цитоплазма сөзінің мағынасы?                                           -жасуша, сұйықтық  

-Жасуша бөліктерінің қиындыларын таңдатып, жасуша құрғызу арқылы оқушыларды екі топқа бөлу.  (шапалақ белгісімен)

Әр топқа тапсырма:

І топ:     Жасушаның әр бөлігінің  құрылысын  айта отырып жасуша макетінін құру.

ІІ топ:    Жасушаның әр бөлігінің  қызметін  айта отырып жасуша макетінін құру.                                              

(шапалақ соғу арқылы бағалау)

ІІ. Мағнаны ажырату:

Стр:     ББҰ

Жасуша тіршілігі туралы

Білемін

Білгім келеді

Ұқтым

 

 

 

стр. Бағыттап оқыту

а) Мәтін тарату                     –жеке, жұппен, топпен жұмыс

Тұжырым карта жасау        «Жасуша тіршілігі»

Екі топ жасаған тұжырым карталарын, бір-біріне алмасып  танысады, бағалайды.

Стр: Сұқ саусақ  Таңдалған топтың оқушылары өз жұмыстарын қорғайды

( Сұқ саусақ арқылы бағалау жүргізу)

№ 4 Зертханалық жұмыс:  Бөлме өсімдігінің, жапырақ өңін мысалға алып өсімдік жасушасының құрылысын  зерттеп білу.

ІІІ. Ой толғау:

стр. Кішігірім дөңгелек стол

-Жасуша бөліктері   (шапалақ белгісімен)

Стр: Жасуша макетін құрастыру жасушаның әр бөлігінде тапсырмалар берілген.

Үйге:   2-тақырып       Кесте: Жасуша құрылысы                                      

Бағалау:

 Стр: Қол деңгейі  (жоғары- түсіндім, көлденең- орташа деңгейде, төмен- түсінбедім)

Бағалау парағы

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз