Сабақ жоспары
Сабақ: 1 |
Мектеп: 170 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||
Күні: 12.02.2016 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: Рсалиева Эльмира |
||||||||||||||||||||||||
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктердің көптүрлілігі |
||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Оқушылар сабақ соңына қарай не үйренгенін қалайсыз? Өсімдіктерді топтарға жіктеу белгілерін үйренеді |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: |
||||||||||||||||||||||||
Өсімдіктердің топтарын атай алады |
|||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі істей алады: |
|||||||||||||||||||||||||
Өсімдіктердің топқа бөліну ерекшеліктерін ажырата алады |
|||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар істей алады: |
|||||||||||||||||||||||||
Өсімдіктердің белгілеріне қарай топтарға жіктей алады |
|||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Не істей алады? Өсімдіктердің топқа бөліну ерекшеліктерін ажырата алады |
||||||||||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология): |
|||||||||||||||||||||||||
Ағаш, бұта, шөптекті өсімдіктер, ауа, қоректік зат, ылғал, жарық, жылу |
|||||||||||||||||||||||||
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||||||||||||
- Өсімдіктерді қандай белгілеріне қарап топтарға жіктейді? |
|||||||||||||||||||||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||||||||||||
- Өсімдіктер қандай жер, ауа райы жағдайларында тіршілік етуге бейімделгенін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||||||||||||
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||||||
1. Бейнежазбадан не көрдіңдер? |
|||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері: |
1. Суретке қарап өсімдіктердің топтарын ажырата алады. 2. Өсімдіктер топтарының ерекше сыртқы белгілерін атай алады |
||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
1. Өсімдіктер туралы алғашқы түсінігі бар. |
||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
Басы
|
2
3 |
І. Ұйымдастыру 1.1. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу 1.2. Топқа бөлу (жылулық шеңбері арқылы 1-ден - 4-ке дейін санала отырып 4 топқа бөлінеді) Сәлем саған Жер-ана! ІІ. Миға шабуыл Ағайынды бәрі: Шықса – жасыл, түссе – сары. (жапырақ)
Қыста киімін тастайды, Көктемде киіне батайды. (ағаш)
Тікен, тікен тік пісте, Қысы, жазы бір түсте. (шырша)
Түрткі сұрақ: Өсімдік түрлері туралы не білесіңдер? Сынақ тан өткізу: Неге олай деп ойлайсың? Қайта бағыттау: Тағы кімде қандай ой бар? Оқушылардың жауаптары мадақтау, ынталандыру арқылы формативті бағалау жүзеге асады. |
|
||||||||||||||||||||||
Ортасы
|
5
15 5
|
ІІІ. Тұсаукесер Өсімдіктер туралы бейнежазбадан (электорндық оқулықтан) көру арқылы жаңа тақырыптың анықталуы жүзеге асады. Бейнежазбадан не көрдіңдер?
Сіздің тобыңызда 5 рөлді: көшбасшы, баяндамашы, хатшы, уақытсақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: І топ – Топтастыру (Өсімдік түрлері) ІІ топ – Венн диаграмма (Сабағы мен жапырағын салыстырады) ІІІ топ – Кесте (Сұрақ - жауап) ІҮ топ – Топтастыру (Өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына бейімделуі) Оқушылардың жауаптары «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы формативті бағалау жүзеге асады. Ү. Дәптермен жұмыс: Ақпанның он екісі Өсімдіктердің көптүрлілігі Жұптық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» Берілген уақыт ішінде сөздерді топтастыру. Жуан, жалпақ, жіңішке, қатты, қылқанды, жұмсақ, жалғыз, көп. Сабағы: жуан, жіңішке, қатты, жұмсақ, жалғыз, көп Жапырағы: жалпақ, қылқанды. Жұптың пікірлерін тыңдау,барлық айтылған ой-пікірлерді «Бағдаршам» арқылы формативті бағалау жүзеге асады ҮІ. Сергіту сәті |
АКТ бейнежазба
|
||||||||||||||||||||||
Соңы |
10
3 |
ҮІ. Жеке жұмыс «Блум таксономиясы»
Оқушылардың жауаптары «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы формативті бағалау жүзеге асады. ҮІІІ. Кері байланыс Маған ұнағаны.... Мен үшін қиын болды.... Ұсыныс не тілек.... |
|
||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||||||||||||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Раушан Алмабаевна
Сабағыңыз ұнады,маған көп көмегі тиді.Рахмет.Осындай сабақтарыңызды жиі жариялап тұрсаңыз.Биз кембридж оқымаған соң әлі қиын болып жатыр.