Қызылорда облысы, Шиелі ауданы
№142 орта мектебі
Музыка пәні мұғалімі: Жусипбаев Талгат Кенесович
5-Бөлім: Саяхат |
Сабақтың тақырыбы: Жұлдызшаның саяхаты |
№ 17 сабақ |
||
Сынып: 1 |
Қатысушылырдың саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 Әнді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау 1.3.1.1 Өз шығармашылық жұмысын көрсете білу 1.1.3.1 Жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп, динамика (f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау 1.1.3.2 Қазақ халқының және басқа халықтардың музыкалық аспаптарының дыбыс бояуын және дауыс бояуын ажырату |
|||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады |
|||
Оқушылардың көпшілігі: Табиғат пен ауа райының алуан түрлі құбылыстарына бақылау жүргізеді, суреттеп, сипаттай алады. Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады. Бір-бірінің іс-әрекетін бағалайды. Шулы аспаппен ырғақты ұрып көрсете алады |
||||
Кейбір оқушылар: Дыбыстар мен символдарды байланыстырады. Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды Топпен қосылып ән айтуға талпынады. |
||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандыру Оқушылар: Өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады. Пән лексикасы мен терминологиясы: Мен бұл дыбысты мынандай тәсілмен өзгертер едім...... Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені..... Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады.... Мен ... көріністі жолмен жақсартар едім. Диалог\жазу үшін қажетті сөз тіркестері: Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
Алдыңғы сабақтарда алған білім |
Алдыңғы бөлімдерде дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, қысқаша музыкалық ертегіні құруды үйренді. Динамикалық белгілер символдарын анықтай алады. |
|||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
Сабақтың басталуы 0-5 |
(МК) Оқушылармен үш тілде сәлемдесу: Сәлеметсіздер ме, балалар! - Здравствуйте, дети! – Hello children! Ынталандыру сәті: Өлең айтып, күй тыңдап, Өткен сабақтарда үйренген әндерді еске түсіріп орындау арқылы оқушылардың есте сақтау қаблеті шыңдалады. Әндерді мазмұнына сай сезімталдықпен орындауға, ән айту ережелерін сақтауға үйретіп, хормен ән айту дағдысын пысықтаймыз. |
Аудиожазба
Ұрмалы аспаптар |
||
Сабақтың ортасы
7-11
12-14
15-20
21-35 |
(Ұ, МК) Жұлдызшаның достары жайлы әңгімен оқып шағын көрініс ұйымдастырамыз. Ай, шолпан, темірқазық макетін балаларға таратып береміз. Мәтінді мұғалім оқиды, ал балалар сахналайды. (Ө, Қ) Мәтіндегі кейіпкерлерге сәйкес оқушылар музыкаға ілесе қозғалып жұреді. Ай, Шолпан, Темірқазық, Жұлдыз сөздеріне түсініктеме беріп, мысал келтіріледі. Оқушылар өз білімдерін ортаға салып ой бөліседі. (бағалау) (Ұ, Қ) Ертегіні әңгімелей отырып оқушыларға әр жолды қайталатамыз. Ырғақты сақтау үшін ұрмалы аспаптарды қолданамыз. Дауыс, тыныс жаттығуы (Ұ, Ж) Ән үйрену: «Жұлдыздарға жол» әнінің бастапқы до, до, фа дыбыс биіктігін таза орындалуын қайталап меңгертеміз (МК, Ұ) Үш тілділік: саяхат- путешествие- travelling қазақша, орысша, ағылшынша қайталатамыз. Өткен әндерді еске түсіреміз(Жұлдызшамен саяхат) |
Жұлдыздар маскасы
Бағалау қағаздары
Ұрмалы аспаптар Баян аспабы Бағалау қағаздары |
||
Сабақтың соңы 35-45 |
(Ұ, Қ) Қорытындылау сұрақтары:
Мұғалім – шолпан жұлдызы. Оқушыларға сұрақ қойып, жауап бергендерге жұлдыз сыйлайды. Оқушылармен қоштасыу. «Ертегілер әлемі» әні орындалып тұрады. |
Аудиожазба
Ұрмалы аспаптар
Жұлдызшалар
Айгерім Қалаубаева «Ертегілер» әні |
||
Үй тапсырмасы |
«Жұлдыздарға жол» әнін жаттау |
Оқулық |
Гүлзаман Амирова Уаповна
Сəлеметсіздер ме,мен өте қуанып отырмын,музыка пəнінен жаңартылған бағдарламаға байланысты материалдар бар ма музыка пəнінен деп сұрақ жолдағам.Бүгін білім лэндке кіріп материалдарды көріп отырмын.Көп рахмет
Гулнур
Өте жақсы керемет
Шамшат
Жақсы жазылған. Рахмет.