Өлең, жыр, ақындар

Азамат соғысы және шетелдік интервенция жылдарындағы Қазақстан

Жамбыл облысы, Тараз қаласы
Ы. Алтынсарин атындағы № 49 мектеп-гимназия  
тарих пәнінің мұғалімі
Танибекова Айгүл Нуранбаевна    
   

Сабақ: 10

Сабақтың тақырыбы: «Азамат соғысы және шетелдік интервенция жылдарындағы Қазақстан»

Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы №49 мектеп-гимназия

Күні: 10.10.2016ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Танибекова Айгуль Нуранбаевна

Сынып: 9 «Ә»  (14-15 жас)

Қатысқандар саны: 27

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

 1918-1920 жылдардағы соғыстың барысы мен нәтижесімен танысу, соғыс қорытындысын пікір алмасу арқылы баға беру       

Оқу мақсаттары

   Барлық оқушылар:

   тақырып бойынша өз ойын айтады, түсінеді.

   Оқушылардың басым бөлігі:

   соғыс қимылдарының барысын ажыратады, салыстырады.

   Кейбір оқушылар:

   Соғыстың жою жолдарын анықтап, зардаптарын ажыратады

Тілдік мақсат

   Оқушылар:

картамен жұмыс жасай алады, диалогқа түседі, ойын жеткізе алады, постер құрастырады, соғыс зардаптарына салыстыру арқылы тұжырымдайды.

   Негізгі сөздер мен тіркестер:

   Интервенция, контреволюция, азамат соғысы, ақ гвардия сөздерінің мағынасын интернеттен іздеу арқылы ашамын  

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

   Интервенция, контреволюция, азамат соғысы, ақ гвардия сөздерінің мағынасын ажырата алады, соғыс зардаптарын салыстыру арқылы тұжырымдай алады.

   Жазылым бойынша ұсыныстар: картамен жұмыс жасай алады, постер құрастыра алады, соғыс зардаптарына салыстыру арқылы тұжырымдай алады

Алдыңғы оқу

   «Адасқан әріптер» (ой қозғау)

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы (7 минут)

 

1 минут

   Ұйымдастыру кезеңі:

   Сәлемдесу;

   Түгендеу;

   - оқушылардың құрал жабдықдарын  түгендеу

 

 

 

 

 

1 минут

  1. «Бұл кім?» әдісі арқылы оқушылармен сергіту жаттығуын жүргіземін

4 минут

2. «Мина алаңы» әдісін қолдану арқылы оқушылардың сабаққа қызығушылығын ояту арқылы үй тапсырмасын сұраймын.

Алдыңғы оқу  «Адасқан әріптер»

 

 

 

1 минут

3. Әр түрлі қима қағаздар арқылы үш топқа бөлемін

Қима-қағаздар

Ортасы (22 минут)

7 минут

   Оқулықпен  жұмыс. 

   1. Жаңа тақырыпты меңгерту үшін ЖИГСО әдісін қолданамын.

   Мәтінді әр топқа бөліп,әр оқушының алдына  беремін.

   Қосымша ақпарат: Тарихи құжаттармен танысу

Оқулық

5 минут

    2. Оқушылар тапсырмаларын диалогқа түсе отырып постер

құрастырады, тапсырмаларын қорғайды               

Берілген тапсармаларды постер құрастыру арқылы қорғау

 

А4 формат, фломастер, түрлі –түсті қарындаш

Смайликтер

 

10 минут

   Саралау тапсырмасы

   3. Картамен жұмыс

   Қазақстанды аймаққа бөле отырып оқулық соңындағы Азамат соғысы жылдарындағы соғыс қимылдарын әр топ жеке дара қарастырып, анықтайды

Карта, дәптер, оқулық, түрлі–түсті қарындаш

Аяқталуы (16 минут)

12 минут

   1. ВЕНН диаграммасы (топтық жұмыс арқылы диалогқа түсе отырып  салыстыру жұмысын жүргізеді)

         Айырмашылығы         ұқсастығы      Айырмашылығы

Азамат соғысы

Интервенттік соғыс

А-4 форматы, түрлі түсті қарындаштар, фломастер

Өзін-өзі бағалау

1 минут

   Үйге тапсырма: «Егер мен......»тақырыбында эссе жазу

Оқушы дәптері

1 минут

   Бағалау: өзара бағалау

 

2 минут

   Кері байланыс. «Басбармақ» әдісі арқылы кері байланыс жасаймын.

Қима-қағаз


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз