Сарыағаш қаласы
№2 А.Сүлейменов атындағы жалпы орта мектебінің
Тарих-география пәні мұғалімі: Каттабекова Ғазиза
Сабақ тақырыбы: Гидросфераның негізгі бөліктері. |
Каттабекова Ғ. |
||||||
сынып: 5 А |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ мақсаты: |
1. Гидросфераға шолу жасау. 2. Оқушылдың сыни ойлау қабілеттерін арттыру. |
||||||
Күтілетін нәтиже: 1- деңгей (білу, түсіну): |
Судың қасиеттерін түсіне алады. |
||||||
2- деңгей (қолдану, талдау) |
Мұхиттар мен теңіздерге сипаттама бере алады. |
||||||
3 - деңгей (жинақтау, бағалау) |
Қосымша мәліметтерді жинақтай алады. |
||||||
Тілдік мақсаты: |
Глоссарий. |
||||||
Ресурстар: |
ИКТ, дүниежүзілік карта, тарататын материалдар. |
||||||
Пәнаралық байланыс: |
Химия, биология,физика. |
||||||
Алдынғы оқу: |
Гидросфера – жердің су қабығы. |
||||||
Сабақ жоспары |
|||||||
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын эдістер |
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері |
|||||
Ұйымдастыру кезеңі 3 минут |
Коллаборативті орта құру. |
|
|||||
Үй тапсырмасын сұрау 5 минут 1- деңгей (білу, түсіну): |
Кластер «Түймедақ»: гидросфера. |
сумативты |
|||||
2- деңгей (қолдану, талдау) |
Постер қорғау: су айналымы. |
Критериалды, фортивты |
|||||
3 - деңгей (жинақтау, бағалау) |
Сурет арқылы топтық жұмыстарын қорғау. |
Критериалды, формативты |
|||||
Жаңа сабақ: 12 минут |
Опережающее задание: Мұхиттер мен теңіздерге шолу жасау. Судың тіршілік үшін маңызы. Карта арқылы түсіндіру.
|
Қолданылған әдістер: кластер –Күн шүағы, постер (жилетка) қоғау, салыстырмалы кесте. |
|||||
Сабақ бекіту: 15 минут 1- деңгей (білу, түсіну): |
Суды қорғау дегенін қалай түсінесіндер? Мұхиттарды кардан көрсет. Гидросфера дегеніміз не? |
Тапсыпманы орындағанға «3» баға қойылады |
|||||
2- деңгей (қолдану, талдау) |
Теңіз дегеніміз не? Қара теңіз және Жерорта теңіздерін картадан көрсет. Дүниежүзіндегі ең ірі теңізді ата. |
Тапсыпманы орындағанға «4» баға қойылады |
|||||
3 - деңгей (жинақтау, бағалау) |
Ең терең мұхитты ата. Адам өмірі үшін судың маңызы қандай? Судың қанша пайызы ащы және тұщы? |
Тапсыпманы орындағанға «5» баға қойылады |
|||||
Үйге тапсырма: 5 минут 1- деңгей (білу, түсіну): |
§11-12 61-66 бет Мұхиттар мен теңіздерды картадан табу. |
Тапсыпманы орындағанға «3» баға қойылады |
|||||
2- деңгей (қолдану, талдау) |
Мұхиттар мен теңіздерге сипаттама бер. |
Тапсыпманы орындағанға «4» баға қойылады |
|||||
3 - деңгей (жинақтау, бағалау) |
Судың маңызы туралы мәлімет жинақтау. |
Тапсыпманы орындағанға «5» баға қойылады |
|||||
Бағалау: |
3-5 баллов оценка «3» 6-8 баллов оценка «4» 9-12 баллов оценка «5» |
|
|||||
Кері байланыс: |
Бір жұлдыз, үш тілек. |
|
Рефлексия |
|
Сабақта не тиімді болды? |
|
Сабақта не тиімсіз болды? |
|
Келесі сабақта қандай өзгерістер еңгіземін? |
|
Тәлімгер:
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі