Ақтөбе қаласы «№15 орта мектебі» мемлекеттік мекемесі
Тиышбаева Айшагул Адилбековна
Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы: мектепалды даярлық Пәні: Жаратылыстану
Сабақ тақырыбы: |
Жеміс.Тұқым. Өсімдіктердің көбеюі |
Сабақ мақсаты: |
СТО технологиялары пайдалану арқылы жаңа сабақты меңгерту. |
Күтілетін нәтиже: |
Сыни ойлана алады. Жаңа сабақты меңгереді. |
Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер |
«Миға шабуыл», «Ассосиация», «Джиксо», «Ой қозғау», «Фиш Боун» әдіс-тәсілдері |
Модульдердің кіріктірілуі |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, АКТ, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық. |
Сабақ түрі: |
Жаңа сабақ |
Сабақтың кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Керекті жабдықтар |
Кіріспе |
7 минут |
Топқа бөлу
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау. |
Отбасы мүшелері атаулары бойынша 5 оқушыдан 4 топқа бөлінеді. Ән айту арқылы сыныпта ынтымақтастық амосферасын қалыптастырады. Интербелсенді тақтадан көрсетілген жасырын сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді. |
Қима суреттер
Power point материалдары |
Жаңа сабақтың таныстырылымы |
15 минут |
«Ассосиация» әдісі бойынша топтық жұмыс жасатамын. «Джиксо» әдісі арқылы топтық бағалау жүргізеді. |
Адам туралы топта зерттеп, талқылап, пікір бөліседі. Джиксо әдісі бойынша топтық бағалау жүргізді. |
Power point материалдары |
Жаңа сабақты қолдану |
10 минут |
«Ой қозғау» тәсілі арқылы топтық жұмыс жасату. Адам мен және басқалар тақырыбына сәйкес сурет салдыру. |
Берілген тақырып бойынша сурет салады, өз жұмыстарын дәлелдейді. |
АКТ |
Жаңа сабақты қорытындылау |
5 минут |
«Фиш Боун» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау. Балық қаңқаларына өтілген тақырып бойынша жазылған сұрақтарды оқып беріп, жауаптарын тыңдау. |
топтар өзара жауап беріп, қорытынды ойларын айтады. |
Флипчарт, маркер |
Бағалау |
.4 минут |
Смайликтермен формативті бағалау |
Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді. |
смайликтер |
Рефлексия |
3 минут |
«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын айтқызу |
«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын айтады |
|
Үйге тапсырма беру |
1 минут |
Үйге тапсырма беру. Қосымша іздену |
|
|
Аширбекова Гулшат
Өте жақсы сабақ