Өлең, жыр, ақындар

Ток күші мен кернеуді есептеу

Сабақ  жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: 25 Г. Титов ЖОМ

Күні: 15.01.18ж

Мұғалімнің аты-жөні: Кумекова Сулушаш Машрабовна

Сынып: 8 «Ә, Б, В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Ток күші мен кернеуді есептеу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 

Ток күші мен электр кернеуінің формуласына есептер шығаруды үйретуді ұйымдастыру.

 

Сабақ мақсаттары

Бұл шамалар туралы теориялық түсініктері бар, формулаларды таниды

Формулаларды түрлендіреді.

Ток күші мен электр кернеуін ажырата алады.

Тілдік мақсат

Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз Ток күші, кернеу, ампер, вольт, амперметр, вольтметр

Пәнге тән лексика мен терминология:

Ток күші, кернеу, ампер, вольт, амперметр, вольтметр

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Ток  күші........өлшем........формуласы......

Талқылауга арналган тармақтар есептер шығару

 

Бағалау  критерийлері

Ток күші мен электр кернеуі формуласын біледі.

Электр кернеуі мен ток күшінің формуласын пайдаланып біледі.

Олардың өлшем бірліктерін және өлшеу құралын таниды.

Үлестік және еселік өлшемдерді біледі.

Құндылықтар-ды дарыту

Индустрияландыру инновацияларға негізделген экономикалық өсу

Пәнаралық байланыстар

Математика, химия

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, флипчарт.

Бастапқы білім

Электр кернеуі. Ток күші

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

 

 

Шаттық шеңберін құрып оқушылар бір-біріне комплимент айтады.

«Мен саған, сен маған» стратегиясы

«Оқушы-оқушы» арасында сұрақ-жауап

Өткен тапсырма:

1. Электр кернеуі деп нені айтады? Ол қандай бірлікпен беріледі?
2. Кернеуді қалай өлшейді?
3. Кернеудің электр тізбегінде шартты белгісі қандай ?
4. Вольтметр электр тізбегіне қалай жалғанады? (параллель ме әлде тізбектей ме?)
5. Ток күші дегеніміз қандай шама?Оның бірлігі қандай?
6. Ток күшін өлшейтін құрал қалай аталады? Оны тізбекте қалай жалғайды? Шартты белгісі қандай?

МК: Ток күші мен электр кернеуін есептеуге практикалық жұмыс орындаймыз

Өткізгіштен 50 Кл электр зарядтары ағып өткенде жасалатын жұмысты есептеңдер. Ал өткізгіштің ұштарындағы кернеу 120 В.

Тізбек бөлігінен 50 Кл электр заряды өткенде 800 Дж жұмыс жасалатын болса, онда тізбек бөлігіндегі кернеу неге тең болады?

Прожектордың электр шамындағы ток күші 2 А. Егер ол 1 мин ішінде 45,6 кДж энергия жұмсайтын болса, прожекторға түскен кернеу неге тең болады?

Электр тізбегінің бір нүктесінен екінші нүктесіне 240 Кл заряды тасымалдағанда 16 мин.уақыт ішінде 1200 Дж жұмыс жасалады. Тізбектегі кернеуді және ток күшін табыңдар.

Өткізгіш ұштарындағы кернеу 5 В. Осы өткізгіш 40 с уақыт ішінде 500 Дж жұмыс жасайтын болса, ондағы ток күші неге тең?

Дескриптор

Есептің шартына сәйкес берілгенін тәртіп сай жазады.

Таңбалануын біледі.

ХБЖ келтіруді біледі.

Есепті шығаруға формула таңдай біледі.

Формуланы түрлендіре алады.

Есептейді

Осы дескриптор бойынша әр оқушының жұмысына ұпай қойып бағалау;

1 есептің шартына талапқа сай дұрыс орындалғанына 6 ұпай қойылады.

«6»ұпай-5

«4-5» ұпай-4

«2-3» ұпай-3

«1» ұпай- қатемен жұмыс орындалады.

Кері байланыс

«Формула мекені» ағашы

Бүгінгі сабақта кім қанша формула түрлендіре алды (стикерге жазып, ағашқа жабыстырыңдар).

Келесі тапсырма:Тізбек бөлігі үшін Ом заңы

 

 

 

 

 

 

 

 

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Деңгейі жоғары оқушыларға есептер жинағынан қосымша тапсырмалар беремін

Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

«Мен саған, сен маған» стратегиясы

«Оқушы-оқушы» арасында сұрақ-жауап

«Формула мекені» ағашы

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз