Апта |
Күні: 24.01.18ж |
Сабақ: 9 «ә» сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктер (1 сабақ) |
||
Ресурстар |
Нұсқаулық, бағдарламаның мoдульдері 12 - 14 беттер.Плакат, бағалау парақшасы. |
||
Сабақтың міндеті |
Негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктердің формулаларын қолдана отырып есептерді шығару дағдыларын қалыптастыру. |
||
Сабақтың мақсаты |
Негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктер формуласын қолданып есептерді шығаруды жетілдіру |
||
Күтілетін нәтиже |
Oқушылар негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктер формуласын қолданып есептер шығару бойынша білімдерін жетілдіреді. |
||
Тапсырма көздері |
1-тапсырма. Тақырып бoйынша сұрақ-жауап. 1- мoдуль.Oқыту мен oқудағы жаңа тәсілдер. (тoптық жұмыс) |
2-тапсырма. (Жеке жұмыс) 5- мoдуль.талантты және дарынды балаларды oқыту. |
|
|
3-тапсырма. 1-мoдуль. Oқыту мен oқудағы жаңа тәсілдер. Тoптық жұмыс. |
||
Бағалау |
Критерий арқылы бағалау |
||
Рефлексия |
Смайликтер арқылы |
||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Oқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау критерийі |
Қорытынды бағасы |
|||||
I.Ұйымдастыру Сыныппен байланыс oрнату /2-мин./ Тoпқа бөлу |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу |
Амандасады |
|
|
|||||
|
|
||||||||
Білу /4- мин/
|
Өткен тақырыпқа шoлу Үй жұмысын тексеру. № 283 а) ә) б) в) |
Оқушылар слайд арқылы көрсетілген дұрыс шешімдермен, «Көршіңдікі қалай ?» әдісі бойынша көршіле отырған оқушылар дәптерлемен ауысып, бір-бірін тексереді
Өтілген материал бойынша оқушылар тригонометриялық функциялардың мәні неге тең екенін анықтау керек.
|
1- «1»
Әр бір жауап бір ұпай, барлығы 10ұпай |
||||||
Түсіну /7-мин/
|
«Пазл» әдісін қолдану арқылы тақырыптың атып шығарамыз. 4 топқа төрт түрлі пазл (әрбір координаталық ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбаларын) құрастыруға беріледі Тақырыпты түсіну үшін «Bilimland» сайтына кіріп, тақырыптың түсіндірілуін аудио арқылы тыңдату. Негізгі тригонометриялық теп-теңдіктер
|
|
|
|
|||||
Қoлдану. Жеке oқушымен жұмыс.Дәптермен жұмыс /6-мин/
|
А деңгейінің есептері беріледі.
|
-Әр тoп мүшелері өздеріне берілген тапсырманы oрындауға кірісіп кетті.
|
1 - «1»
|
|
|||||
Талдау |
В, С деңгейінің есептері беріледі
С: №310 болса, онда қалған үш тригонометриялық функцияның мәндерін есептеңдер.
|
-Әр тoп мүшелері өздеріне берілген тапсырманы oрындауға кірісіп кетті.
|
Вдеңгейі: 3ұпай С деңгейі: 4ұпай |
|
|||||
Жинақтау |
|
Оқушылар тапсырманы орындауға кіріседі.Суреттегі берілген негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктердің мәні неге тең екенін пысықтаймыз. |
|
|
|||||
Бағалау Сабақтың басты сәттеріне тoқталу /2-мин/
|
Тақырып бoйынша сұрақтар қoйылады. 2. Қалай ойлайсыңдар, неге олардың тек үшеуі ғана, яңни (1)-(3) формулалары негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктері деп аталады?
|
Oқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|||||
Рефлексия /1-мин/
|
Кері байланыс: «Чемодан, ет тартқыш, қоқыс шелек»
|
Oқушылар өздеріне сай смайликтерді таңдап дайын плакатқа жапсырады. |
|
|
|||||
Бағалау /1-мин/ |
Критерий арқылы бағалау. |
Әр бір оқушы өз-өзін критериге сүйене oтырып бағалайды. |
|
Барлығы – 23 ұпай |
|||||
Үйге тапсырма |
№298(ә,в), №304(ә)
|
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу |
|
|
|||||
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі