Күн:
|
Мектеп: №17 ИванТрубицын атындағы жалпы білім беретін мектеп-гимназия
|
||||||||||||||||||
Сынып: 5 «а» |
Мұғалімнің аты-жөні: Тұрсынов Ж.Е.
|
||||||||||||||||||
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Үйсіндер туралы жазба деректер |
||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
5.3.1.2 – ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру 5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру; |
||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар Үйсіндер мемлекетінің территориясын картадан көрсете алады. Үйсіндер туралы негізгі жазба деректерді біледі Оқушылардың басым бөлігі Үйсіндер қоғамдық құрылымын сипаттай алады. Кейбір оқушылар Деректердің маңыздылығын туралы өз пікірін айта алады. Дерек авторының қаншалықты шын айтып отырғандығы туралы талдай алады. |
||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||
Ойлау дағдылары |
Білім,талдау |
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер Көк бөрі, Гуньмо, бек, Усун-го (усун) Талқылауға арналаған тармақтар
|
||||||||||||||||||
Құндылықтарды баулу |
тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы. |
||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниежүзі тарыхы |
||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
5.3.2.1 |
||||||||||||||||||
Сабақ жоспары |
|
||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы 5-мин
|
Оқушылармен сәлемдесу Сыныпта қажетті психологиялық ахуал орнату.
«Сиқырлы нүктелер» Музыканың сүйелдемеуімен бет нүктелерін уқалау.Бет нүктелерін уқалау балалардың иммунитетін көтереді.
Оқушылармен бірлесе отырып, сабақтың мақсатын анықтап алу.
|
1-слайд
2-слайд
|
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
25-мин
5-мин
|
Жаңа тақырып бойынша Бейнеролик көрсетіледі. «Ойлар себеті» әдісі - аталған тақырып бойынша барлық оқушылар түсінгендері мен тұжырымдарын желісін жазып, шартты түрдегі «себетке» салады.Сабақ барысында барлық пікірлер түзетіледі немесе себеттер қалдырылады, немесе алынып тасталады. Мәтінмен жұмыс. Берілген деректердің негізгі бағыттарын анықтау қажет.Осы арқылы оқушылар 3 топқа бірігеді. Үйсіндер шаруашылығы Меншік қатынастары Көрші халықтармен қарым-қатынасы Топтық жұмыс Пікірге өз көзқарастарыңызды атыңыздар: Қытай деректерінде үйсіндер малшылар деп сипаттайды.Оларда үйсіндер «егіншілікпен де, бағбандықпен де айналаспайды, су мен шөбіне қарай бір жерден екінші бір жерге малмен бірге көшіп жүреді» деп жазған. «Ия» немесе «қарсы» дәлеледеріңізді келтіріңіз.
Әр топ бірін-бірі бағалайды. (Басбармақ)
Тақырып бойынша қалыптастырушы бағалау тапсырмалары таратылады. (жеке жұмыс)
|
Бейнеролик 3-слайд
Мәтін.
6-слайд
7-слайд
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
|
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут
|
Тақырыптық кесте толытарды.
Кері байланыс. «Екі жұлдыз бір тілек»
|
8-слайд
9-слайд
|
|||||||||||||||||
Саралау |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|||||||||||||||||
Сыныпта оқушылардың білім деңгейлеріне байланысты тапсырмалар қамтылды. Қабілетті оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды. Оқушылардың басым бөлігі «Ойлар себеті», Кластертолтырғанда, кейбір оқушылар «Тақырыптық кесте» белсенділік танытады. Барлық оқушылар талқылауға белсене араласады. |
Оқушылардың жаңа сабақты қалай меңгергенін анықтау мақсатында қалыптастыру бағалау тапсырмалары алынды. Сыныптағы оқушылармен кері байланыс жасалды |
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі