Өлең, жыр, ақындар

Нашақорлыққа жол жоқ

Мектеп: 7 орта мектеп

Күні: 6.11.2018 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Джалгасбаева Нурсулу

Сынып: 9 А

Қатысқандар саны: 24

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Нашақорлыққа жол жоқ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

 

                Сабақ мақсаттары

Дәл қазір адамзат ұрпағына төніп тұрған нашақорлық кеселдің пайда болуын, қоғамға, адамдарға осы дерттің зардаптарын түсіндіру;

Адамгершілік, құқықтық тәрбие беру, салауатты өмір салтына тәрбиелеу.

               Бағалау критерийлері

Кейіпкерлер образы арқылы видеороликтің негізгі идеясын анықтауы ;

Ойын еркін жеткізеді, талабына сай өзгелерді бағалауы.

Құндылықтарға баулу

Баланың қоршаған ортадағы қарым-қатынасын,дүниетанымын,өнерге деген көзқарасын және соған сай мінез-құлқын қалыптастыру;

Құндылықтарымыздың идеялық ерекшеліктерінің мазмұнды тəрбиесінің ұлтжандылық тұғырын орнықтыру. 

Пәнаралық байланыстар

Адам. Қоғам. Құқық

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта арқылы тапсырмалармен танысады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Оқушылармен амандасу, назарын сабаққа аудару.

Оқушыларды «Мен сені таңдаймын» әдісі арқылы  топқа бөлу.

«Нашақорлық-қоғам қасіреті» - видеоролик көрсету арқылы сабақ тақырыбын болжату.

Мұғалім:

Видеороликтің негізгі тақырыбы қандай?

Қалай ойлайсыздар біздің бүгінгі сабақ тақырыбымен байланысты ма?

https://www.youtube.com/watch?v=PVGJHYSJQ60

Сабақтың ортасы 

 

 

7 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

Жазылым тапсырмасы.

Оқушылар топта жұмыс істейді. Әр оқушы тапсырманы жеке жазып, топта ой бөліседі.

Фанфик (Фанфикшн, Фанаттың әңгімесі) — шығармашылық жанрдың бір түрі, оқыған шығарма немесе көрген кино желісі бойынша әсерін өзіндік тұрғысынан дамытып жазу.

Саралаудың креативтілік қағидасын жүзеге асыру мақсатында «ФАНФИКШЕН» әдісі бойынша оқушыларға шығармашылық жазба жұмысын жазу тапсырылады.

1. Видеороликтен тыс қалған көрініс. Оқушыларға осы видеороликте тағы қандай оқиға болуы мүмкін деген сұрақты қоя отырып, жаздырту.

2. Моральдық қайта бағдарлау. Жағымды кейіпкерді жағымсыз кейіпкер ретінде таныту немесе керісінше. (Есірткі қолданған жігіт туралы)

3. Кроссовер. Видеоролик кейіпкерлерінің диалогын жазу.

Қалыптастырушы бағалау

Жазылымнан кейінгі тапсырма.

Топтар өз жұмыстарын қорғайды.

Бағалау. «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бір-бірінің жауаптарын бағалап, ұсыныс білдіреді.

Картинки по запросу мадақтау сэндвичі

Мұғалімнің кері байланысы.

https://www.youtube.com/watch?v=PVGJHYSJQ60

Сабақтың соңы

5 мин

Кері байланыс. «Төртжақты жетістігім» әдісі арқылы оқушылар сабақтағы физикалық, эмоциялық, зияткерлік, рухани жетістігімен бөліседі.

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз

Пікірлер