Корейская косметика премиум класса

Қазақстандағы мұздардың еруі

Нургужина Гульнара Мухамедгалиевна
Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласындағы
«№10 жалпы білім беретін орта мектебі» ҚММ

Сабақ:  №32

Мектеп:  10

Күні:

Мұғалім: Нургужина Г.М.

Сынып: 7L2

Қатысқан оқушылар саны: 

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы мұздардың еруі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Т7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау

А7.2.2.1 ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу;

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы:

тыңдалған мәтіннің  кейбір сөйлемдерді түсінеді, кейбір ақпаратты анықтайды.

Оқушылардың көпшілігі:

тыңдалған мәтін мазмұнын түсінеді, өзекті ақпараттың көбін анықтайды, ұсыныс жасай алады.

Оқушылардың кейбірі

тыңдалған мәтіннің барлық мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін толық анықтайды, барлық мәселеге  ұсыныс жасайды.

Құндылықтарды игерту:

Өмір бойы оқу қағидасы ақпаратты өздігінен табу, сабақ мақсатын білуде, кері байланыс беруде, рефлексия жасауда, алған білімінің практикалық мәнін түсінуде көрініс табады.

Пәнаралық байланыс:

География

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Таныстырылым

Дескриптор

 1. Мәтінді түсінеді.

 2. Ақпараттың өзектілігін анықтайды.

 3. Ұсыныс жасайды   

Тілдік мақсаттар:

Пән лексикасы және терминология:

 Тақырыпқа  қатысты жаңа сөздер мен терминология.

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

Менің ойымша, себебі ... деп есептеймін

Осыған дейін меңгерілген білім

Әлем климатының өзгеруі

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дерек-көздер

 Сабақ басы

3 мин.

Ұйымдастыру кезеңі .

Сабақ мақсатымен танысу.

Парақша

 

Сабақ ортасы

2  мин.

 

 

10  мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3  мин.

 

 

2 мин.

 

15 мин.

 

 

5 мин.

 

1. Қызығушылықты ояту,  сабақтың тақырыбын анықтау: 1- тапсырма 64 бет (суретпен жұмыс).

2. Жаңа сөздерді игеру. Топтық жұмыс. (Оқушылар сурет бойынша бірігіп   төрт топқа бөлінеді)

1-і  топ пен 2-і топтың тапсырмасы: «Қақпа ойыны».        

    Тапсырма. Берілген жаңа сөздерді кестеге жылдам жазыңыз. 1 оқушы кестені толтырсын. 1 оқушы сөздікпен жұмыс жасасын. 1 оқушы тақтадағы қақпаға гол салсын.

Сөз

Менің аудармам

Сөздіктегі аударма

Сөйлем

 

 

 

 

      Жаңа сөздер: жоғарлату, қысқарған, жорамалдау,  әсер ету, шығын, кері әсер ету.

3-і мен 4-і топтың тапсырмасы: «Сәйкестендіру».

Тапсырма. Берілген сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіріңіз.

температура

 

жорамалдайды

тау бөктерінде

 

мұздықтар азайды

ғалымдар

 

жоғарылаған

мұздықтар

 

әсер етеді

өзендердің ағысында

 

жүреді

ауа алмасуы

 

азайған

 

3. Топтар бір-бірін тексереді,  бағалайды.

4. Оқушыларды 2-топқа бөлу. Орындықтың артына мұғалім стикерді жабыстырып қояды.

5. Мәтінмен жұмыс. 5-тапсырма 65 бет.

1-тапсырма. Тыңда.  Мәтінді оқы. Түсін.

2-тапсырма. 1-топ. 6-тапсырма(1-3)  

                      2-топ: 6-тапсырма (4-7)

3-тапсырма. 1-топ: 7-тапсырма 66 бет (1-4)

                       2-топ: 7-тапсырма 67 бет (5-7)

4-тапсырма. 1-топ. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы негізгі ойды анықтайды:

1.Пікір.

2.Дәлел.

3.Мысал.

4.Қорытынды.

2-топ. Мәтінге байланысты тағы кем дегенде өз ұсыныстарын жасайды.

6. Топтар бір-бірін тексереді, бағалайды.

 

 

 

 

 

Парақша

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аудио-жазба.

 

Сабақ соңы

Рефлексия

2  мин.

Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды?

Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз?

Сабақтан алған әсеріңіз.

Сабаққа бір ұсыныс.

парақша


Қарап көріңіз