Өлең, жыр, ақындар

Алжапқыш және үшкіл орамал дайындау технологиясымен таныстыру

Қызылорда облысы Қазалы ауданы Қожабахы ауылы
№25 мектеп
Балымбетова Алтынай  

Пәні

«Технология»

IІ тоқсан сабақ   № 10

Сынып

мерзімі

Сабақ тақырыбы

Конструкциялау. Алжапқыш тігу үшін өлшем алу.  №3 «Алжапқыш пен орамалдың сызбасын тұрғызу» М1:4, М1:1

6 "ә"

6 "а"

13.11

14.11

Сабақ мақсаты

Алжапқыш және үшкіл орамал дайындау технологиясымен таныстыру;

Оқыту нәтижесі

Алжапқыш тігу үшін өлшем алып біледі;

Алжапқыш пен орамалдың сызбасын тұрғызады;

Ұқыптылық пен шыдамдылыққы тәрбиеленеді.

Түйінді идеялар

 

Жасалатын іс-әрекет түрі   

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 

Кіріспе:   

 1. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылар мен сәлемдесу, сыныптағы оқушыларды барлау.

Сыныптың толық қатысуы                                     

 

 

3. Өтілген тақырыпты қайталау

Кестені толтыру

нұсқа

Ақау атауы

Ақауды жою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке жұмыс

 

Негізгі бөлім:

 

4. Тақтаға жаңа тақырып аты жазылады

 

Тақырып бойынша әңгімелесу:

 

 

5 Мәтінмен жұмыс

Оқушыларға бір мәтінді екіге бөліп оқуға тапсырма беремін.  Оқуға уақыт беру, сосын жұпта, топта талдайды, тұжырымдайды.

1-топқа тапсырма: оқыған мәтіні бойынша  өлшем алу ережесін тобынан екі  оқушы шығып, бірінің өлшемін алып  көрсетеді

2-топқа тапсырма: плакатта адам денесіне өлшем бірліктерін көрсете отырып, өлшем түсіру

Мәтінді оқу

 

  Өлшем алу кестесін дәптерге түсіру

Кестені  толтыру

 

Сарамандық жұмыс. Тапсырмалар

1.Өз өлшемдерін алу Әр топтан екі оқушы шығып, бір-бірлерінің өлшемдерін алады. Қалған оқушыларға «конверт сұрақ» беріледі.

Оқушылар алжапқыш сызбасын дәптерлеріне орындайды.

 

 

Қорытынды:

 

Сабақты қаншалықты меңгергенін тексеру  мақсатында тест алу.

Тестке жауап беріп болған соң екі топтың тесттерін алмастырып, тақтадан дұрыс жауабын көрсету арқылы тексерту

Жеке сарамандық  тапсырма

Ресурстар:

Технология оқулығы, см таспа,

Үйге тапсырма:

Өздеріұсынатын алжапқыш эскизін салу

Тапсырманы күнделікке түсіру.

 Рефлексия;

Бағалау.

Смайликтер арқылы кері байланыс орнату

Сандықшаға бүгінгі сабақтан алған әсерлірін қалдырады.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз