САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: Қысқа қашықтыққа жүгіру 60 метр |
Мектеп: №1 мектеп-гимназиясы |
|||||||||
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Маумов Максат |
|||||||||
СЫНЫП: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: - |
||||||||
Қолданылатын модульдер: |
СТО, Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|||||||||
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
«Шаттық шеңбері», «Диалогтық әдіс», «Қатені тап», «Мемо» әдісі, «Смайлик», «Даналық» ағашы |
|||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
60 метрге жүгіру техникасын үйрету |
|||||||||
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: |
|||||||||
- Жеңіл атлетика жаттығулары туралы білімдерін толықтырады. |
||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||
-60 метрге жүгірудің ережелерін үйренеді. |
||||||||||
Кейбір оқушылар: |
||||||||||
- шығармашылық қабілеттері артады. |
||||||||||
Алдыңғы оқу |
30 метрге жүгіруді меңгерген. |
|||||||||
Жоспар |
|
|||||||||
Уақыт өлшемі |
Жоспардың мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Күтілетін нәтиже |
Ресурстар |
|||||
2 мин |
І. Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық |
Түгендеу, сабақтың мақсатын түсіндіру, техника қауіпсіздік ережелерімен таныстыру. «Жүректен жүрекке» тренингі арқылы ұйымдастырамын |
Сапқа тұру, сәлемдесу, ақпар беру.
Жүректен шыққан жылы лебіздерін бір-біріне айтады. |
Ынтымақтас тығы жарасқан жылы жұмыс аймақтары қалыптасады.
|
|
|||||
10 мин |
Қыздырыну жаттығулары
Топқа бөлу |
Жүру үстінде орындалатын жаттығулар, жүгіру үстіндегі жаттығулар, бір орында тұрып жасалатын жаттығулар орындатылады.
Доптың суреті салынып қиылған түрлі-түсті (қызыл, жасыл, сары, көк) пазлдармен топтастыру
Топ басшысын сайлап, бағалау парағын беремін
|
Жаттығуларды орындайды
Қызығушылықтары оянады, топқа бөлінеді
Топ басшы тапсырмалар бойынша оқушыларды бағалап отырады |
Оқушылар сабаққа дайындықтарын көрсетеді
Достық қарым-қатынас қалыптасады
Өзін-өзі бағалау мен өзара бағалауды үйренеді |
Ысқырық
Пазлдар
Бағалау парағы |
|||||
10 мин |
«Қызығушылығын арттыру»
|
Тақырыпты ашу мақсатында мультимедиялық тақтадан қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын көрсете отырып түрткі сұрақтар қойылады. Мадақтау сөздер арқылы бағалаймын. (Жарайсың, тамаша, өте жақсы т.б.)
|
Суреттерді тамашалайды. Оқушылар өздерінің ой пікірлерін ортаға салады. |
Аудиовизуалды қабылдау арқылы, жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
Интербелсен-ді тақта |
|||||
8 мин |
Жаңа тақырыптар бойынша жаттығулар жасау
|
Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсырамын. |
Оқушылар техникаларды көрсетеді.
|
Сөреден 60 метрге жылдам жүгіруге үйренеді.
|
Ысқырық
|
|||||
10 мин |
Диалогтық әдіс
|
«Қатені тап» білімді пысықтау ойыны. Белгіленген уақытта әр топқа өтілген тақырып бойынша сурет салу тапсырылады, бірақ суретте қате болуы керек, келесі топ сол қатені табуы қажет. «Мемо» әдісі бойынша тапсырма беремін Смайликпен бағалау |
Оқушылар сурет салады, сурет бойынша өз ойларын ортаға салып, талқылайды.
Қысқа қашықтыққа жүгіруден чемпион болған тұлғаларға сипаттама жазады Өзге топтарды смайлик арқылы бағалайды |
Ойларын нақты жеткізуге үйренеді.
Ойын жинақтап жазуға дағдыланады |
Ысқырық, секундомер, флипчарт, түрлі-түсті маркерлер
Смайликтер |
|||||
3 мин |
Кері байланыс |
Даналық ағашы суреті ілінеді.Стикерлерді таратып беремін. |
Сол арқылы сабақтан алған әсерлерін, ой-пікірлерін жазып, жапсырады. |
Оқушылардың оқуға деген белсенділіктері мен қызығушылықтары артады. |
«Даналық ағашы», стикер, қаламсап
|
|||||
2 мин |
Бағалау
|
Топ жетекшісіне таратылған бағалау парақтары арқылы бағалаймын |
Оқушы бағасымен келісетітін не келіспейтінін айтады. |
Өз-өзінің жетістігіне баға беруге үйренеді |
Бағалау парағы |
|||||
Қосымша ақпарат Интернет, оқулық, Газет журналдар т.б.
|
|
|||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы б Айланыс |
||||||||
Бүгінгі сабақта қабілеті жоғары оқушыларға:
|
Сабақ барысында смайликтер, бағдаршам түстері арқылы бағалау
|
Презентация қолданылады. Интерактивті тақтаны 20-25 минуттан артық қолдануға болмайды. Сабақ барысында үшкір, өткір заттарды мұқият қолдану. |
||||||||
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа Сіздің сабағыңыздың жауап беріңіз |
сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға
|
||||||||
|
|
|||||||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды 1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта 1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе Көмектесетін не білдім?
|
(оқытуды да,)?
алды (оқытуды да, оқуды да, ескеріңіз)?
жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
|
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі