Сабақтың номері 11 |
Сынып 9 Кезеңі 1 |
Бала саны: |
Пәні: информатика |
Мұғалім аты жөні: Байдарманова Л.Н. |
Жоқтар |
Сынып жетекшісі |
|||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Массивті өңдейтін стандартты алгоритм. |
||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Массивөңдейтін стандартты алгоритмді құруды үйрету. |
||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Есеп шығарғанда массивті қолдану және оған амалдар қолдана алуы керек. |
||||||||||||||
Қолданылатын ресурстар |
үлестірме қағаздар, тестілеу бағдарламасы, таймер слайдысы, проектор, интерактивті тақта, массивке есептер, түймедақ сұрақтары мен макеті, массивке флипчарт, бағалау парағы, фишбоун макеттері, маркер мен стикер, блоб ағашы |
||||||||||||||
Мақсатқа жетудегі сабақ модульдері |
Кіріспе жағымды психологиялық ахуал |
Білім өзектілігін дәйектеу |
Жаңа материал оқу |
Проблемаларды талқылау және шешу |
Оқу есептерін шешу |
Бақылау және кері байланыс |
Сұрақтар құрастыру мен оларды қоя білу дағдылары |
||||||||
Қолданылатын стратегиялар |
Жанұям, сергіту «Әр қолда өзінің ісі» |
Жүк поезды |
Тірек материал |
Есеп шығару кезеңдері Алгоритм құру Фишбоун |
Программаны тестілеуден өткізу. |
Рефлексия Жиынтық бағ. қалыптастырушы тестілеу Activote |
Түймедақ Фишбоун |
||||||||
Сабақтың жоспары |
1 Ұйымдастыру 2 Топқа бөлу 3Фишбоун,Түймедақ 4 Тақырыпты талқылау Фишбоун 5 Сергіту 6 Есеп шығару Қауіпсіздік ережелерін қайталау 7 программаны тестілеуден өткізу Қорытындылау Түймедақ Компьютерлік тест Activote 8 Жиынтық бағалау Рефлексия |
||||||||||||||
Сабақтың барысы кезеңдері мен уақыттары тапсырмалары |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Блум |
Пайдаланыл-ған ресурс |
Бағалау |
Ескертулер Өзгерістер мен қолд. Страт. Тиімд. |
АВС әрекеті Сөйлеуі мен өз ойын дәйектей алу Оқушының жазу сауаттылығы тәртібі, ынтасы, |
||||||||
Ұйымдастыру 2 минут |
Жоқтарды белгілеу, үй жұмысын тексеру |
Алтын ережелерді жазу Тақтаны сүрту |
Журнал ереже |
||||||||||||
Топқа бөлу қайталау 3 минут |
Отбасыңдағы мүшелер, көбелектер түстерімен отыру |
Қалыптастырушы бағалауы керек |
ахуал |
Тамаша Бәрекелді Өте керемет Әдемі Таңқаларлық |
|||||||||||
Түймедақ , фишбоун Сұрақ 8 минут |
Түймедақ пен фишбоун сұрақтарын құрастыру негізгі мақсат пен оны шешу жолдарын айқындау |
Тақтаға түймедеқты және фишбоунды толтырады. |
Білу |
кітап және тірек материалдар |
|||||||||||
Тақырыпты топта талқылау |
Фишбоунды шешу |
Сұрақтарға жауаптар іздейді |
кітап және тірек материалдар |
||||||||||||
Сергіту 3 минут |
Екі қолмен екі түрлі сурет салады |
Басбармақпен бағалайды |
музыка |
||||||||||||
Есеп шығару |
Есеп шығару кезеңдерін сақтай отырып, есепті шешуде массив жиымды сауатты қолдану |
Массивті қолдану |
Түс |
Үлестірме Тірек сызба |
|||||||||||
Қауіпсіздік ережелерін ескерту 3 минут |
Қауіпсіздік ережелері н еске түсіру |
Жауап береді немесе дұрыстығын растайды |
іну |
Жарайсыңдар Тамаша Білгір Тапқыр |
|||||||||||
Программаны тестілеу |
Программаны тестілеуден өткізу және нәтижеге талдау жасау |
тұжырымдау |
Программа тестілеуден өту керек. |
Жарайсың Тамаша Білгір Тапқыр |
|||||||||||
Тестілеу жұмыс 7 минут |
Активборд таратылады |
Сұрақтарға жауап береді |
Қол |
ОЖ ға арналған тест |
Жиынтық бағалау |
||||||||||
Рефлексия Қорытындылау Түймедақ 2 минут |
Ұсыныс. Тілек. Ұнағаны. Қиналғаны. Түймедақ сұрақтарын түгелдеу |
Рефлексия жазу |
дану |
Не ұнады? Не үйрендің? Нені үйренгенді қалар едің? |
|||||||||||
Бағалау парағы Үй тапсырмасы 2 минут
|
Қалыптастырушылық бағалау мен дискриптор арқылы бағалау |
Үйге тапсырмасын жазады |
90-100 бес 70-90 төрт 40-70 үш |
Bain
Менен бір +!!!Lazzat5
Рахмет! Осы сабақтағы тәсілдердің тиімділігі туралы сіздерден кері байланыс күтем!berik258
90-100 бес. 70-90 торт. 40-70 уш. депсіз. бес, төрт, үш дегеніңіз ба? ))Lazzat5
Рахмет дұрыс айттыңыз, жөндеп қойдым. Сын түзелмей, мін түзелмейді.