Өлең, жыр, ақындар

Мектепке немен барасың? (б/ж) №5

Қазақ тілі 6-сынып

Сабақтың тақырыбы: Мектепке немен барасың? (б/ж) №5

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: мектеп туралы  алған білімдерін толықтыра түсу. Оқушылардың оқу техникасын күшейту, аударма жұмыстарына көңіл бөлу. Жүйелі сөйлеуге, тақырыпты жүйелі баяндауға үйрету, төселдіру.

Дамытушылық: Тапсырмалар жазу арқылы ойлау қабілеттерін дамыту. Оқушылардың тіл белсенділігін, жазу мәдениетін дамыту.Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Сөздерді  меңгерту арқылы сөздік қорларын,  тіл байлықтарын байыту.

Тәрбиелік:  Тазалыққа,  ұқыптылыққа  баулу.

Сабақтың түрі: бақылау сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелесу, тіл дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Кітап, суреттер. Грамматикалық кесте

Пәнаралық байланыс: Орыс тілі.

 

 Сабақтың барысы:I. Ұйымдастыру кезеңі:       

1. Сәлемдесу.

2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу, келмеу  себебебін сұрау, білу.

 3. Оқушылардың көңілін сабаққа бейімдеу, ыңғайлау.

 

II. Өткен сабақты қайталау, пысықтау.

 

 

III. Жаңа түсінікті қалыптастыру:

1. «Киімдерге қатысты тыйымдар» мәтінімен танысу;

2. «Киімді күту» тақырыбына байланысты өз білетіндерін ортаға салу;

3. Жазылым- 3-тапсырманы жазбаша орындау. Мысалы: Тақия – моншақ,  асыл тастармен  безендіріледі. Тақияны бір  түсті  матадан дөңгелек  төбелі  етіп тігеді. Т.б.

4. «Тымақ» мәтінін 2- тапсырманы оқу, жазбаша сұрақтар дайындау.

Үлгі: Ол қандай бас киім? Оны айырбастайды ма? Қазақта тымақпен байланысты қандай дәстүр бар? Т.б.

 

IV. Жаңа сабақты бекіту. «Киім күту» постерін дайындау

 

V. Сабақты қорыту:

-Қасиетті бас киім саналатын не?

-Аяқ киімге қатысты қандай тыйым бар?

-Тонды қалай күтуге болады?

-Бас киімді қалай күту керек? Т.б.

 

VI. Үй тапсырмасын беру:  мәтінді әңгімелеу (111-бет 4- тапсырма)

 

 

VII. Бағалау.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз