|
|||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Табиғатта демалудың пайдасы |
||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.Т/А1 Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау 5.Т/А6 Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру |
||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпқа болжам жасайды, қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысады Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып аясында коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді еркін қолданып, өз пікірін қосып, әңгіме құрастырады. Кейбір оқушылар: Тақырыпқа байланысты қорытынды тұжырым жасайды. |
||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
- Тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжай алады; - Мәтіндегі негізгі ой мен суреттерді салыстырады, өз пікірін білдіре алады - Коммуникативтік жағдаятқа сай оқшау сөздерді орынды қолдана алады Қортынды тұжырым жасай алады |
||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Табиғат аясында, демалыс, саяхат, гүлге оранды,тау бөктері шіркін, шатыр, меніңше, дегенмен... |
||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Табиғат-баға жетпес қазына, жер құтын аялау, көз тоймас әсемдікті бағалау |
||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, өмірмен байланыс. |
||||||||||||||||||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Табиғатта серуендеу, денсаулыққа пайдалы, табиғат тіршілік көзі ұғымдарының мәнін түсінеді |
||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут
|
«Ширату жаттығуы», «5 қадам» әдісі арқылы ағаш отырғызу ретін түсіндір 1. Бастапқыда Топқа бөлу: Оқушылар ағаш суреттері бойынша екі топқа бөлінеді |
Қағаз кесінділері
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 минут Білу, түсіну
Сабақтың соңы 15 минут
Қолдану
Саралау
Талдау Жинақтау
Саралау әдісі
Бағалау 5 мин
|
Тапсырма. Берілген иллюстрациялар мен тірек сөздер арқылы тақырыпты болжа. Дескриптор: - Иллюстрациялар мен тірек сөздерді дұрыс қолданады. - Нақты болжам жасайды. Бағалау «Қошемет көрсету» Оқушылар бір-бірінің сабақтағы белсеңділігін бағалайды, алғысын білдіреді Тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдап, эмоционалды сөздерді түртіп ал. 2 сұрақ құрастыр. «Түртіп ал» әдісі арқылы кестені толтырады.
Дескриптор: Оқшау сөздерді мәтін ішінен теріп жазады; Тақырыпқа қатысты оқшау сөздерді орынды қолданады. Бағалау. Бірін-бірі бағалайды Тапсырма Табиғатта демалудың пайдасы не береді? Постер құра. Дескриптор:
Постер көркем рәсімделген Бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» Тапсырма. Табиғатта демалудың пайдасы шағын эссе жаз Дескриптор: Тақырыпқа сай эссе жазады-1б Эссе бөлімдерін сақтайды-2б Абзац құрылымы: Аңдату-абзац негізінде идея көрсететін сөйлем Мазмұндау-аңдатпа сөйлемдегі ойды ашатын сөйлем Қорытынды-абзацтағы ойды қортындылайтын сөйлем Кері байланыс
Бағалау Сабақ барысындағы өз жұмысын бағалау Менің қолымнан келді … Мені таң қалдырды … Маған ұнады … Мен ...үшін қуандым … Мен өз алғысымды білдіргім келеді.. Мен өзімді мақтан ете аламын … |
Интербелсенді тақта Иллюстрация лық суреттер мен тірек сөздер
мәтін
Кесте
Топтық жұмыс Флипчарттар,түрлі түсті маркерлер |
|||||||||||||||||||
Рефлексия Саралау. Оқушылардың әртүрлі қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін сабақ барысында түрлі сатылардан қолдау көрсетіледі. Мұғалім сыныпты аралап жүріп, әр оқушының жұмысын бағалайды. Қосымша тапсырмалар берілді. Мәтіннен көп нүктенің орнына қажетті сөздерді орналастыр. Кері байланыс кезінде түсінбедім деген оқушылар анықталса, оларға жетелеуші сұрақтар арқылы түсінік беріледі. |
Өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз. Сол жақтағы сіздің сабағыңызға қатысты сұрақтарға жауап беріңіз. Бағалау. Бірінші тапсырмада «Қошемет көрсету» бағалау формасы тиімді, өйткені балалар бір-бірін ынталандырып, қолдау көрсету мүмкіндігіне ие болады . Екінші тапсырмада «Бас бармақ» смайликтерен бағалау формасы тиімді өйткені тапсырманың мақсаты жаңа сөздердің мағынасын ашу болғандықтан жаңа сөздер мағынасын түсінген, түсінбегендіктерін бірден көрсетеді. Үшінші тапсырмада оқушылар тақырыпты жан-жақты ашқандығын «Екі жұлдыз, бір тілек» деп бағалауы арқылы нақты өз ойларын білдіреді. Кері байланыс беру арқылы өз жұмысын нақты, ой қорытып, тұжырым жасайды. Не ұнады,неге таң қалды,қолынан не келді, сыныптағы достарына нақты кімге алғысын білдіру арқылы өз жұмысының нәтижесін көріп отырады. |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі