Алматы қаласы Түрксіб ауданы
№195 жалпы білім беретін мектеп
Матеметика және физика пәні мұғалімі
Курмангалиева Булдаш Копесовна
Cабақтың тақырыбы: Санның бөлігін табу. 6 класс.
Сабақтың мақсаты:
1-білімділік: cанның бөлігін табу ережесін білу, оны есеп шығаруда қолдану.
2-дамытушылық: кез келген санның бөлігін таба білу дағдысын қалыптастыру.
3-тәрбиелік: адамгершілік, өзара көмек, қойған мақсатына жете білу қасиетіне баулу.
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру;
Сабақтың түрі: топтың білімді жүйелеу сабағы.
Сабақтың әдісі: ұжымдық, топтың ойлау әрекеті және өзара оқыту технологиясы.
Сабақтың көрнекілігі: тірек сигналы, сұрақтар жиыны, тапсырмалар қалталар.
Сабақтың барысы:
1. Топ жетекшілерінің есебі.
2. Жаңа сабақ: Санның бөлігін табу.
3. Оқушылардың үйде талдап оқып келгендерін тыңдау, талқылау, толықтыру.
4. Жаңа сабақты қорытындылау.
5. Жаңа сабақты жүйелеу минуты.
6. Сабақты түсінген түсінбегенін сигналдар арқылы тексеру.
7. Топ жетекшілерінің қағазға сигналды түртіп белгіленуі.
8. Ми шынықтыру:
а/ 48-дің бөлігі.
б/ 48-дің бөлігі.
в/ 55 асықтың бөлігі неше асық.
г/ - тің бөлігі қаншаға тең?
9. Тақтамен жұмыс: «Бүгінгі сабақта» тапсырманың А қалтасынан «А» тобының 2 оқушысы шығып есеп суырып аладыда тақтаға шығарады? №645 /1-2/
№646
шама |
132 см |
412 км |
900 г |
56 м |
½ жарты |
|
|
|
|
¼ ширек |
|
|
|
|
Бұл оқушылар тапсырманы орындап болған соң сұрақтар жиынымен жұмыс істейді. Олар сұрақ нөмерін айтып оған жауап береді.
10. «Құпия хат» тапсыру. Алдыңғы құпия хат жауабын алу.
11. Тақтамен жұмыс: «Бүгінгі сабақта» тапсырманың В қалтасынан «В» тобының 2 оқушысы шығып есеп суырады да тақтаға шығарады.
№656 а=6 см
Бұл 2 оқушы стандарт тапсырмаларынан есеп алып, орындарынан орындайдыда топ жетекшісіне береді.
Ол тексеріп тиісті баға қояды.
С қалтасынан «С» тобынынң 2 оқушысы шығып тақтаға шығарады.
№666 АВС үшбұрышы берілген. АС= 55 см.
Р=55 см + 35 см + 65 см = 155 см .
№ 669. Өрнекті ықшамдап алып, мәнін тап:
Бұл 2 оқушы «Өткенді ұмытпайық» жұмыс жасайды және «Бүгінгі сабақта» қалташасынан сұрақ алып жауап береді.
12. Үйге тапсырма: «А» - №653 «В» - №658 «С» - №667.
13. Қорытынды шығару. Бағалау.
14. Рефлексия.
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі