ШҚО Абай ауданы М.Әуезов орта мектебі
физика пәнінің мұғалімі: Ләйлә Мухатова
Сынып: 8 Пән атауы: физика |
||
Тақырыбы |
Тұрақты магнит. Жердің магнит өрісі. |
|
Сабақ мақсаты |
Оқыту мен оқудағы рефлексифтік әдіс- тәсілін қолдана отырып, «Тұрақты магнит. Жердің магнит өрісі» тақырыбы бойынша теориялық білімдерін практикалық есеп шешуін үйрену, оны құбылыспен ұштастыра білуі. |
|
Күтілетін нәтиже |
-тақырыптың ең маңызды ұғымдары меңгереді. -сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімдерін жетілдіреді және жүелейді. -топта жұмыс жасаулары қалыптасады. |
|
Сабақ түрі |
Жаңа тақырыпты өздігінен меңгеру. |
|
Білім беру технологиясы |
Жұптық жұмыстарға арналған. |
|
Сабақтың білім беру формасы |
Сыни тұрғыдан ойлау, дарындылықты арттыру, дарындылықты арттыру, «мен» тұжырымдамасын қалыптастыру. |
|
Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер |
Ой-толғау, өзіндік жұмыс, оқыту үшін және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту әдісі, топтық шығармашылық жұмыс. |
|
Көрнеліктер |
Электрондық оқулық,плакаттар,документкамера. |
|
Сабақ барысы |
||
Ұйымдастыру ( 2 мин) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
1. Топқа бөлу: «Ғалымдар» әдісі арқылы топтарға бөліну. |
Оқушылар парақ қағаздарды алып онда жазылған ғалымның атын анықтап фотодағы ғалымның бейнесін анықтап тобын анықтайды . |
|
Ой қозғау (5 мин) |
2. «Магниттер» бейнеролик. |
2.Оқушылар бейнероликпен танысып тақырыпты ашады. |
Негіздеме бөлімі ( 19 мин) |
3.Топтарға бағытталған тапсырмалар: 1-ші топ:«Ресурс № 1» : Тұрақты магнит. 2-ші топ:«Ресурс № 1» : Жердің магнит өрісі.
|
3.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді. Ресурспен жұмыс атқарып оқулықтан негіздеме мәліметті жүйелеуін үйренеді. Практикалық білімдерін тұрмыстағы құбылыспен салыстыра отырып ой-өрістерін арттырады. Топтар бір-бірін формативті бағалайды.(әр бағалауды дәлелдейді |
Қорытындылау ( 10 мин) |
4 Постерді қорғау.
Формативты бағалау. |
4. Оқушылар тапсырма бойынша постерлерін қорғайды. (оқушыларда көшбасшылық, шығармашылық, «мен» тұжырымдамалары қалыптасады) |
Бағалау (3 мин) |
5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды өз-өзін бағалау. |
5.Критериялық бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы. |
Үйге тапсырма (1 мин) |
6. §50, 51 конспект. |
6. Өзіндік жұмыс- оқушының жауапкершілігін, ізденісін арттырады, ғылыми деректер мен терминдерге ойларын,тілдерін дағдыландырады. |
Рефлексия ( 5 мин) |
7.Кері байланыс : «Білдім-Үйрендім-Ұсыныс» - стикер.
|
7.Өз ойларын, ұсыныстарын стикерге жазу арқылы сабақты және өзін бағалайды. |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі