Күні: 24.04.2019 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сансызбаева Қарлығаш Смайылқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мектебі: |
№46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Оңтүстік Қазақстан. Шаруашылықтың аумақтық ұйымдастырылуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығына сипаттама береді, ірі орталықтарын анықтайды Оқушылардың басым бөлігі: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының маманданған бағыты бойынша талдау жасай алады Кейбір оқушылар: Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығына салыстырмалы түрде баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдысы |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығына сипаттама беру, ірі орталықтарын анықтау Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының маманданған бағыты бойынша талдау Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылығына салыстырмалы түрде баға беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттары |
Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа байланысты мәтіндерді оқиды және зерттеу, сыныптастарымен бірлесе отырып қорытындыларын түсіндіндіреді Пәнге тән лексика мен терминология: Шаруашылық, өнеркәсіп, көлік, мамандану, экономикалық аудан Диалог үшін пайдалы сөз тіркестерінің топтамасы: Меніңше… Себебі... Егер... Өйткені... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылық тарды дамыту |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын қалыптастыру: топтық, жұптық, жеке жұмыстарды ұйымдастыру арқалы оқушылардың бойында бір-біріне құрмет көрсету, ынтымақтастықта жұмыс жасау қабілеттерін тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Экономика, биология, химия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Оңтүстік Қазақстан шаруашылығының қалыптасу ерекшеліктері. Халқы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жосмарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 минут
6 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын қорытындылай келе, топқа бөліну Мамандықтар
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, «Көлік», «Өнеркәсіп», «Ауылшаруашылығы» топтарына бөлінеді. |
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут 4 минут 9 минут
5минут
5 минут
2 минут |
Жаңа тақырып: Оңтүстік Қазақстан шаруашылығының аумақтық ұйымдастырылуы Бейнероликті тамашалайды. Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі. І топ: Оңтүстік Қазақстан өнеркәсібі ІІ топ: Оңтүстік Қазақстан шаруашылығы ІІІ топ: Оңтүстік Қазақстанның көлік кешені Дескрипторлары:
Бағалау: «2 жұлдыз, 1 ұсыныс» арқылы өзара бағалау жүргізіледі Жұптық жұмыс: оқушыларға жұптық тапсырмалар таратылады. Атлас – картаны және мәтіндерді пайдалана отырып, тапсырманы жұппен ақылдасып орындайды. Кестемен жұмыс.
Дескриптор:
Бағалау: жұптардың өзара бағалауы жүреді Жеке жұмыс: оқушылар жеке жұмыс таратылады. Кестедегі сөздерді ← → арқылы орналастырады. «Орнын тап!» әдісі.
Бағалау: өзін-өзі бағалау - дайын үлгі жауап арқылы «Жарнама» жасау. |
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Презентация
Карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 4 минут
2 минут |
«Редакцияға келген хат» 1.Оңтүстік Қазақстан экономикалық аудан шаруашылығының қандай түріне маманданған? 2.Еліміздегі мұнай өңдеу зауыттары қай қалаларда орналасқан? 3. Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданында ауыл шаруашылығының дамыған саласы... 4. Оңтүстік Қазақстан экономикалық ауданында көлік кешенінің қандай түрі жақсы дамыған? Рефлексия. «Мұғалімге хат». Бағалау. Мұғалім оқушыларды қолпаштап отырады, сабақ соңында қаншалықты тиімді жұмыс жасағандығы туралы ауызша бағалау жасайды. Үйге тапсырма: Кескін картаға мәтінді пайдаланып өнеркәсібі, ауылшаруашылығы, көлік кешенін түсіру. |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әр тапсырма барысында тапсырмаларды дұрыс әрі нақты орындау деңгейлері арқылы анықтауға болады. Жұптық жұмыс барысында деңгейі төмен оқушыларға қосымша көмек беріліп отырса, ал деңгейі жоғары оқушылар критерийлер бойынша өз бетімен жұмыс жасай береді. |
Бағалау критерийлері арқылы бағалау; Өзін-өзі бағалау; Өзара жұптық бағалау; Өзара топтық бағалау |
Сыныпта қозғалыс барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау. Партада дұрыс отыруына назар аудару. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі