Алматы қаласы НЗМ ХБН математика пән мұғалімі
Жупархан Розагүл
11.3В бөлім: Тригонометрия |
Мектеп: |
|
Сынып: 10 J Мұғалім: |
||
Күні: 31.01.19 ж |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: |
Тригонометриялық теңдеулерді шешу |
|
Оқу мақсаттары: |
11.2.3.3 қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешеді; 11.2.3.4 тригонометриялық теңдеулерді шешеді (негізгі тригонометриялық формулалар, квадрат теңдеуге келтіру, бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулер, көбейткіштерге жіктеу әдістерін қолданады); |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы:
Көпшілігі:
Кейбірі:
|
|
Жетістік критерийлері |
Оқушы мақсатқа жете алады, егер
|
|
Тілдік мақсаттар: |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
І. Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау ІІ. Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет ІІІ. Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактив тақта, үлестірмелер, |
|
Бастапқы білім |
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу формулалары, қасиеттері; |
|
Сабақ барысы |
||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақ барысындағы іс әрекеттер |
Ресурстар және комментарилар |
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру Оқушыларды түгендеп, түрлі түсті қима қағаздардың (цифрлар жазулы тұрады) көмегімен топқа бөлемін. |
|
Сабақ мақсатымен таныстыру 1 минут |
тригонометриялық теңдеулерді шешудің тәсілдерін қолдану арқылы есеп шығару (көбейткіштерге жіктеу әдісі, жаңа айнымалы енгізу әдісі, бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулер); |
Презентация |
Білу Қайталау
|
Қайталау- оқу анасы / Тапсырма 1/ Тарсия әдісі Мақсаты: оқушылар тригонометриялық теңдеудің дербес және жалпы жағдайдың формуласын біледі. Жетістік критерийі: Оқушы берілген қима қағаздарды құрай алады, егер:
|
Презентация Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып,
|
Сабақтың ортасы Түсіну және Қолдану Жұптық жұмыс 8 минут |
Жұптық жұмыс – Сен маған, Мен саған / Тапсырма 2/ Мақсаты: Жаңа айнымалы енгізу арқылы тригонометриялық теңдеуді шешеді; Оқушыларға жұпта әр түрлі тапсырма беріледі, орындап болғаннан кейін көрші топтың жұмысымен алмастырып дескриптор арқылы тексеріп өз ара бағалау жүргізеді. |
Презентация Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып
|
Қолдану Топтық жұмыс 10 минут
Жеке жұмыс 8 минут |
Топтық жұмыс – Математикалық аукцион /1,2, 3 тапсырмалар / Тақтада презентация арқылы есептер беріледі. Топпен талқылап, дұрыс жауабы үшін фишка тігеді. Фишканың санына қарай топтық бағалау жұмысы жүріледі.Жеңімпаз топ марапатталады. Сыныппен талқылау жүргізіледі қате жіберген есептер бойынша. Мақсаты: көбейткіштерге жіктеу, жаңа айнымалы енгізу әдістерін тиімді қолдана алады. |
1,2, 3 тапсырмалар
Презентация Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып,
А.И.Ершова 10-11 сынып |
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс Стратегия 1 топ: «Алақан» 2 топ: «Бес жол өлең» 3 топ: «Жастар жылына қосар үлесім.....» парағын толтыру |
А.И.Ершова 10-11 сынып Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып |
Үй жұмысы 1 мин |
Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу. |
Шабунин М.И. 11 класс. |
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Зарядка для глаз. Активные виды деятельности. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Тапсырма 1.Тригонометриялық формулаларды дұрыс құрастыру. Тарсия әдісі
Жетістік критерийі:
Оқушы берілген қима қағаздарды құрай алады, егер:
1. тригонометриялық теңдеудің дербес түрінің формуласын білсе
2. Тригонометриялық теңдеудің жалпы түрінің формуласын білсе;
Тапсырма 2. Жұптық жұмыс – «Сен маған, Мен саған»
Төмендегі теңдеулерді шешіңіздер:
1 жұп
2 жұп
Бағалау критерийлері |
№ |
Дескриптор |
Ұпай ( 0-1 ) |
Білім алушы |
|||
Есеп шығаруда жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданады. |
1 |
Жаңа айнымалы енгізіп, квадрат теңдеу алады |
|
Теңдеуді шешіп, белгісіз айнымалының түбірлерін табады |
|
||
Ізделінді теңдеудің түбірлерін табады. |
|
Тапсырма 3. Математикалық аукцион
Жетістік критерийлері:
Тапсырма 4. Өз орныңды тап (Сәйкестендіру)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
B |
E |
D |
C |
A |
Жетістік критерийлері:
Үй жұмысы:
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі